Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O socjologii i społeczeństwie - rozmowa z Profesorem Piotrem Sztompką

Stowarzyszenie All In UJ, Wydawnictwo Znak Horyzont, Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytut Socjologii UJ serdecznie zapraszają na spotkanie online z Profesorem Piotrem Sztompką!
 

Punktem wyjścia do dyskusji będzie książka pt. Socjologia. Wykłady o społeczeństwie. Profesor oddaje w ręce czytelników nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie największego bestsellera akademickiego w Polsce, wzbogacone o kolejne treści i fotografie. Wydawnictwo obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy zachodzące w społeczeństwie globalnym.


Spotkanie będzie transmitowane na żywo z Auli Collegium Novum UJ w poniedziałek 28 czerwca od godz. 18:00.

Możliwe będzie zadawanie pytań i aktywny udział w dyskusji, którą poprowadzi Marianna Zarychta - wieloletnia przewodnicząca Koła Naukowego Studentek i Studentów Socjologii UJ oraz Tomasz Pytko - rzecznik prasowy Wydziału Filozoficznego UJ i założyciel Stowarzyszenia All In UJ. 

Więcej informacji w wydarzeniu.


Profesor Piotr Sztompka jest autorem ponad dwudziestu książek z dziedziny socjologii, w większości opublikowanych w USA i Wielkiej Brytanii. Do najważniejszych należą: "System and Function" (1974), "Robert K. Merton - An Intellectual Profile" (1986), "Society in Action - The Theory of Social Becoming" (1990), "The Sociology of Social Change" (1993), "Trust: a Sociological Theory" 1999). W Polsce w ostatnich latach ukazały się: "Socjologia. Analiza społeczeństwa" (2002), „Socjologia wizualna: fotografia jako metoda badawcza" (2005) oraz „Socjologia zmian społecznych" (2005). Jego książki były tłumaczone na 7 jezyków, w tym tak egzotyczne jak indonezyjski, chiński i japoński, a artykuły naukowe ukazywały się w 13 językach.

 

Data opublikowania: 27.06.2021
Osoba publikująca: Olga Maciejewska