Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na konferencję "Codzienność w czasach pandemii (w doświadczeniach autorów dzienników)"

Instytut Literatury zaprasza do udziału w konferencji zatytułowanej Codzienność w czasach pandemii (w doświadczeniach autorów dzienników), która odbędzie się w Warszawie, w pomieszczeniach "Nowego Świata Muzyki", ul. Nowy Świat 63, w dniu 3 grudnia 2021 roku.
 

Osoby zainteresowane w bezpośrednim uczestnictwem w obradach proszone są o zgłoszenie takiego zamiaru na adres: konferencja.dzienniki@gmail.com

W dyskusji będą mogły wziąć udział osoby, które będą uczestniczyć w obradach na miejscu w „Nowym Świecie Muzyki”. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału na miejscu do środy 1 grudnia do godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc przy potwierdzeniu udziału bierzemy pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Istnieje również możliwość uczestnictwa on line: link do transmisji konferencji.


Konferencja jest pokłosiem projektu badawczego zrealizowanego na zlecenie Instytutu Literatury w Krakowie. W 2020 roku Instytut Literatury ogłosił konkurs literacki "Dziennik pandemiczny". Tematyka nadsyłanych prac miała dotyczyć życia codziennego w warunkach pandemii. Dzienniki mają dużą wartość literacką. Niektóre z nich zostały nagrodzone i opublikowane. W dodatku zawierają niezwykle ważne treści społeczne. Są cennym materiałem "z pierwszej ręki", który zasłużył na bezzwłoczną socjologiczną interpretację. Celem konferencji, a także wydanej w ostatnich tygodniach książki, jest ich analiza "na gorąco", jeszcze w czasie pandemii.

W 2021 roku ukazała się w wydawnictwie NOMOS książka Dzienniki stanu pandemii (czytane z perspektywy socjologii codzienności) pod redakcją Wiesława Gumuły. Jest to jedna pierwszych socjologicznych książek o pandemii. Autorzy zamierzają podzielić się z uczestnikami konferencji rezultatami swoich badań.


Data opublikowania: 01.12.2021
Osoba publikująca: Olga Maciejewska