Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 25 stycznia 2022 roku (wtorek) w godzinach 13:30 - 14:30, on-line na platformie MsTeams


Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr Agaty Dziuban i dr Justyny Struzik, pt. HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce.

W latach 2016 - 2019 dr Dziuban i dr Struzik prowadziły badania nad historiami polityk i aktywizmu HIV/AIDS w Polsce i Europie w ramach projektu EUROPACH: Disentangling European HIV/AIDS Policies. Activism, Citizenship and Health.


Zapowiedź wystąpienia:

HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce Trwająca od blisko dwóch lat pandemia koronowirusa oraz społeczne, polityczne i ekonomiczne odpowiedzi na nią (rozmaite narzędzia zdrowia publicznego, prawo i oddolne mobilizacje obywatelek i obywateli), prowokują szersze spojrzenie na dziejące się epidemie i sposoby ich przeżywania. W ramach kolejnego spotkania z serii Forum IS UJ chcemy przyjrzeć się historiom polityk HIV/AIDS w Polsce, sposobom doświadczania i negocjowania aktywizmu w polu HIV/AIDS oraz społecznym narracjom o epidemii. Bazując na wywiadach biograficznych z aktywistami i aktywistkami, osobami żyjącymi z HIV, osobami tworzącymi polityki publiczne w zakresie HIV i AIDS, porozmawiamy o tym, jak transformacja ustrojowa ma się do HIV, jak konstruowane były społeczne wyobrażenia wirusa na przestrzeni trzech ostatnich dekad, jak osoby żyjące z HIV nawigują niepewność w zakresie polityki leczenia HIV oraz jak aktywiści i aktywistki (re)definiują swoje relacje z instytucją państwa.

 

Prosimy o zapoznanie się z Obowiązkiem informacyjnym
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forum IS UJ jest miejscem prezentacji prac badawczych prowadzonych w Instytucie Socjologii UJ. Jego celem jest pobudzenie dyskusji wokół badań prowadzonych w Instytucie, stosowanych podejść metodologicznych jak i perspektyw teoretycznych. To miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, szukania wspólnych rozwiązań dla dylematów metodologicznych czy praktycznych. Forum jest otwarte dla pracowników i pracowniczek IS UJ, osób studiujących oraz wszystkich, którzy chcą dyskutować na temat podejmowanych problemów badawczych. Każde spotkanie to 30-minutowa prezentacja i 30-minutowa dyskusja.Forum odbywa się co miesiąc, we wtorek w godz. 13:30 - 14:30, w przerwie między zajęciami.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Z poważaniem
Borys Cymbrowski, Ewa Krzaklewska