Pracowniczki i pracownicy IS UJ odznaczeni Medalami KEN i nagrodzeni Nagrodą "Pro Arte Docendi"

W minioną środę, 20 kwietnia 2022 r. w Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego pracownikom i pracowniczkom Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczono odznaczenia państwowe oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Posiedzenie prowadził Profesor Piotr Jedynak - Prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej. Aktów dekoracji odznaczeniami państwowymi dokonywał Ryszard Pagacz - wicewojewoda małopolski. Medale i nagrody wręczał zaś Rektor UJ Profesor Jacek Popiel.

Uroczystość zorganizowano dla uhonorowania tych, którzy ze względu na pandemię wirusa SARS CoV-2, nie mogli odebrać przyznanych odznaczeń podczas uroczystości w roku 2020.

Z radością i wielką dumą informujemy, że wśród odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz kształcenia młodej kadry naukowej, znajduje się czworo przedstawicieli i przedstawicielek Instytutu Socjologii UJ:

• Profesor Riccardo Campa
  • Profesor Kaja Gadowska
  • Profesor Piotr Nowak
  • Profesor Krystyna Romaniszyn

fot. Jerzy Sawicz

Podczas posiedzenia wręczone zostały także indywidualne Nagrody "Pro Arte Docendi" za 2020 rok, które przyznawane są nauczycielom akademickim za wysoką jakość pracy dydaktycznej, szczególnie mistrzostwo w sztuce przekazywania wiedzy. Decyzją Kapituły Nagrody jedną z nagrodzonych osób została Profesor Małgorzata Bogunia-Borowska.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ODZNACZONYM I NAGRODZONYM!

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego