Ogłoszenie o stanowisku w projekcie Horyzontu Europa PLAN’EAT

Poszukujemy osoby do zespołu badawczego w projekcie Horyzontu Europa PLAN’EAT

O projekcie

Projekt Food systems transformation towards healthy and sustainable dietary behaviour (PLAN’EAT) służy wypracowaniu rekomendacji i narzędzi zmiany ku bardziej zrównoważonym i zdrowym nawykom żywieniowym. Jego częścią są wielosektorowe, wieloaspektowe i wielodyscyplinowe badania w całej Europie, która będą podstawą identyfikacji kluczowych czynników wzorów żywieniowych i wypracowania skutecznych rozwiązań, przekładających się na poprawę konsumpcji żywności w Europie.

Badanie realizowane są w konsorcjum 24 partnerów, w tym uniwersytetów, różnego rodzaju jednostek badawczych i edukacyjnych, think-tanków i innych podmiotów.

Polski zespół bierze udział w pracach badawczych oraz odpowiedzialny jest za zbudowanie i prowadzenie Living Labu, czyli przestrzeni diagnozowania, kreowania i testowania rozwiązań dla systemu żywnościowego. Polski Living Lab będzie się koncentrował na wzorcach żywieniowych dzieci i młodzieży.

Projekt trwa od września 2022 do sierpnia 2026 roku.

Informacja o finansowaniu projektu

Kierowniczka zespołu polskiego: dr hab. Ewa Kopczyńska, Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (https://socjologia.uj.edu.pl/ewa-kopczynska)

Zadania badawcze i zakres obowiązków:

• stworzenie i prowadzenie Living Labu, od rekrutacji, przez realizację zadań badawczych i warsztatowych, po wypracowywanie i testowanie rozwiązań w Living Labie - we współpracy z pozostałymi członk(ini)ami zespołu
  • realizacja zadań badawczych, wynikających ze współpracy w konsorcjum, w szczególności wywiadów, badań ankietowych, zbieranie danych zastanych, przygotowanie przeglądów literaturowych etc.
  • udział w bieżących pracach zespołu polskiego i konsorcjum, spotkaniach, warsztatach, działaniach popularyzacyjnych i upowszechniających
  • udział w opracowaniu wyników i przygotowaniu publikacji naukowych
  • praca organizacyjna, związana z prowadzeniem Living Labs i realizacją innych zadań projektu.

Wymiar zaangażowania: zmienny w trakcie trwania projektu, średnio ok. ¼ etatu

Forma zatrudnienia: umowa-zlecenie lub oddelegowanie (dla osób zatrudnionych w UJ)

Miejsce pracy: Kraków

Jakich kompetencji oczekujemy?

• wykształcenie w zakresie nauk społecznych lub pokrewne (co najmniej magisterium);
  • dobra znajomość metodologii badań socjologicznych, zwłaszcza metod jakościowych;
  • doświadczenie realizacji badań jakościowych lub samodzielnych działań animacyjnych w małych społecznościach (warsztaty, integracja, projekty lokalne), udział w projektach badawczych;
  • zainteresowanie tematyką konsumpcji, systemów żywnościowych, polityk publicznych;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • komunikatywność, samodzielność, rzetelność, gotowość pracy w zespole.

Prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz oświadczenia RODO (skan) na adres: ewa.kopczynska@uj.edu.pl

Termin aplikacji: 20 lipca 2022 roku.

W razie pytań, proszę o kontakt: ewa.kopczynska@uj.edu.pl

Zapraszamy!

ZOBACZ: Ogłoszenie wraz z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych