Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców 2022

Serdecznie zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim, która zgodnie z tradycją odbywa się w ostatni piątek tego miesiąca, czyli 30 września.

Na wszystkich zainteresowanych czeka ponad 80 naukowych wydarzeń w różnych jednostkach UJ. Fascynujące prezentacje, spektakularne pokazy i eksperymenty, inspirujące wykłady oraz ciekawe warsztaty to tylko część naszych propozycji.

Jeżeli więc macie ochotę posłuchać wszechświata, pobawić się piorunami w mikrofali, zobaczyć symulację erupcji wulkanu i giełdy papierów wartościowych, zerknąć do największego w tej części Europy synchrotronu rozpędzającego cząstki do ogromnych prędkości albo poszukać ucieczki w naukowym escape roomie, to śmiało wpadajcie na nasze wydarzenie!


Kiedy: 30 września 2022

Gdzie: Kampus UJ, Centrum Krakowa, Pasmo Sowińca (Obserwatorium Astronomiczne UJ)

Kto: wszyscy zainteresowani od 5. roku życia (ograniczenia wiekowe dotyczą poszczególnych wydarzeń)

Jak: rejestracja na wybrane wydarzenia (od 22 września, od godz. 9:00) - zob. REJESTRACJA OGÓLNA


Wszelkie szczegóły, w tym pełną rozpiskę wydarzeń, harmonogram godzinowy, miejsca oraz limity wiekowe i grupowe znajdziecie w Programie Małopolskiej Nocy Naukowców 2022 na UJ.

 

Szczególnie polecamy Waszej uwadze Warsztaty: Sprawiedliwość klimatyczna TERAZ!, które odbędą się w naszym Instytucie.

Celem warsztatów jest przedyskutowanie społecznych aspektów transformacji miast w kierunku miast sprawiedliwych, włączających, bezpiecznych dla wszystkich ludzi, miast troszczących się o środowisko naturalne. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów MNN poznają przykłady polityk miejskich oraz oddolnych działań obywatelskich z Polski i zagranicy wpisujące się w tzw. Cele Zrównoważonego Rozwoju. Zbudujemy modele miasta zrównoważonego, zastanawiając się nad potrzebami, możliwościami i barierami wdrożenia modeli w rzeczywistości polskiej.

30 września, godz. 16:00 - 18:00, sala 61 (Collegium Broscianum, I piętro)

Rejestracja na wydarzenie poprzez STRONĘ


ZAPRASZAMY!

 

Małopolska Noc Naukowców 2022-2023 - projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.