IX Warsztaty Analizy Danych

Sekcja Badań Społecznych Koła Naukowego Studentów Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy ze studentami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie zorganizowała już po raz IX Warsztaty Analizy Danych. Opiekunem naukowym projektu od początku jest Pani dr Jolanta Perek-“ Białas. Spotkanie możliwe było głównie dzięki wsparciu finansowemu dwóch współorganizatorów: firmy Predictive Solutions oraz firmy PMR, a także Fundacji Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak" oraz Rady Kół Naukowych UJ. W tym roku Warsztaty odbyły się w dniach 5-7 kwietnia, w Cedzynie koło Kielc i dotyczyły analizy wariancji, analizy dyskryminacji, analizy ukrytych przejść w segmentacji oraz możliwości usprawnienia swojej analizy z pomocą programu IBM SPSS Statistics. W tym roku pracownicy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i firmy Predictive Solutions dzielili się swoją wiedzą z zakresu analizy danych. Idea warsztatów polega na tym, że po teoretycznym zapoznaniu się z daną metodą, studenci następnie samodzielnie pracują nad rozwiązaniem konkretnych problemów metodologicznych w praktyce.

Data opublikowania: 05.05.2013