Konferencja "Children Migrants"

Od 7 do 9 czerwca 2013 r. odbywać się będzie międzynarodowa konferencja "Children Migrants & Third Culture Kids. Roots and Routes", którą organizują Instytut Socjologii UJ i Instytut Religioznawstwa.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Maria Flis, Dyrektor Generalny UNESCO Irina Bokova oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Konferencja zgromadzi ludzi nauki z 12 krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych, Australii i Japonii. Obrady obejmą 14 sesji tematycznych poświęconych psychologicznym i społecznym aspektom migracji w dzieciństwie, między innymi specyfice wychowania i edukacji w sytuacji migracji, roli religii i języka w procesie adaptacji oraz wpływowi migracji na tożsamości młodych ludzi. Obradom towarzyszyć będą wykłady plenarne znanych ekspertów z zakresu relacji międzykulturowych.

Program konferencji

Polecamy stronę konferencji: http://migrantschildren.wordpress.com/ oraz profil na Facebooku.

Data opublikowania: 20.05.2013