Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

Zapraszamy na pokaz filmu pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM), który został przygotowany przez studentów i studentki socjologii UJ. Pokaz odbędzie się 29 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, sala wystawowa A.

Przez wiele miesięcy badaczki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziły wywiady z osobami z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową. Udało się poznać i zrozumieć problemy związane z ich codziennym funkcjonowaniem w naszym mieście. Kolejnym etapem była próba odpowiedzi na pytanie co można zmienić. Efektem naszych działań jest film pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM). Jest to rodzaj dziennika podejmowanych przez nas działań.

Po filmie, zapraszamy na dyskusję przy kawie i herbacie o strategiach rozwiązania wskazanych przez osoby z niepełnosprawnościami problemów. Na podstawie naszych badań powstały propozycje zmian. Będziemy bardzo wdzięczne za Państwa opinie, sugestie i wszelkie uzupełnienia (dokument dostępny tutaj)

Budynek posiada podjazdy i windy, wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Jeśli Państwo potrzebują jakiegoś innego wsparcia, prosimy o kontakt: horyzontkultury@gmail.com.

Data opublikowania: 21.01.2014