Rozmowa w Radiu Kraków

Zapraszamy do posłuchania rozmowy, jaką przeprowadziło Radio Kraków z dr hab. Beatą Kowalską, Agnieszką Król i Anną Wróblewską na temat projektu i filmu "Kraków miastem bez barier?". Materiał dostępny jest na stronie Radia Kraków.

Przypominamy, że film powstał w Instytucie Socjologii UJ w ramach studenckiego obozu badawczego "Kraków miastem bez barier? Osoby z niepełnosprawnościami w Krakowie". Przygotowanie tego filmu było wyjątkowym doświadczeniem współpracy studentów i studentek socjologii oraz osób niepełnosprawnych. Film pokazuje bariery, na które napotykają osoby niepełnosprawne w Krakowie. Jest ciekawym przykładem filmu antropologicznego, a jednocześnie pokazuje, że socjologia to coś więcej, niż samo opisywanie świata. To także zaangażowanie w ten świat.

Data opublikowania: 30.01.2014