"Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?"

Instytut Socjologii UJ i "Nowa Europa Wschodnia" zapraszają na debatę pt.:

Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?

18 marca (wtorek), godz. 18.00
Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, Sala Kominkowa (czytelnia IS UJ)

W spotkaniu wezmą udział:

prof. dr hab. Irena Borowik – socjolożka religii związana z Instytutem Socjologii UJ. Autorka wielu książek i artykułów. Naukowo zajmuje się przemianami religijnymi w Europie Środkowo – Wschodniej, religijnością w Europie i na świecie, a także problematyką tożsamości. Prowadziła badania wśród Tatarów, Rosjan i Polaków na Krymie, których pokłosiem jest książka „JAK W WITRAŻACH. Tożsamość a religia w biografiach Tatarów Krymskich, Rosjan i Polaków na Krymie" (2014).

dr Piotr Bajor - pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Zajmuje się problematyką polityki zagranicznej RP, bezpieczeństwa międzynarodowego oraz transformacji społeczno-politycznej obszaru poradzieckiego. Odbył staże naukowe na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu, Uniwersytecie w Chicago, Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ FR (MGIMO), Ukraińskiej Akademii Nauk oraz Kijowskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych.

Zbigniew Rokita - dziennikarz specjalizujący się w problematyce Europy Wschodniej, redaktor „Nowej Europy Wschodniej"

Data opublikowania: 13.03.2014