"LOKOMOTYWA"

Instytutowa Szkoła Liderów „LOKOMOTYWA" zaprasza na spotkanie z dr Joanną Wowrzeczką (Instytut Sztuki, UŚ w Cieszynie) – artystką, socjolożką i działaczką społeczną, która kreuje działania Świetlicy Krytyki Politycznej na Granicy w Cieszynie. W ramach zajęć „LOKOMOTYWY" nasi studenci/tki przygotowują case dotyczący analizy obecności świetlicy w mediach i próbują odpowiedzieć na pytanie, na ile projekt jest przedstawiany jako polityczny, a na ile jako inicjatywa społeczna. Oprócz tego, jak zawsze, porozmawiamy o byciu liderem, motywacji, i komunikowaniu na temat innowacji.

Czym jest "LOKOMOTYWA"?

Celem zajęć w ramach „LOKOMOTYWY" jest budowanie wewnętrznej motywacji, warsztatu komunikacyjnego i umiejętności przywódczych. Studenci mają okazję spotkać się z osobami, które charakteryzują się takimi właśnie zasobami, jednocześnie z sukcesem uczestniczą w rynku pracy, bądź prowadzą działalność społeczną. Eksperci-praktycy (we współpracy z koordynatorem kursu) wyznaczają studentom zadania (z obszaru szeroko pojętego komunikowania), których wyniki są następnie opracowywane i prezentowane na spotkaniach warsztatowych. Studenci będą mają okazję nie tylko rozwiązać praktyczny problem, ale także usłyszeć recenzję przygotowanego projektu z ust osoby, która zajmuje się analizowanym zadaniem w praktyce.

Data opublikowania: 02.04.2014