Warsztaty Analizy Danych

W dniach 11-13 kwietnia br. w Sandomierzu odbyły się jubileuszowe X Warsztaty Analizy Danych, organizowane przez Sekcję Badań Społecznych KNSS UJ pod opieką dr Jolanty Perek-Białas. Udział wzięli w nich studenci z naszego Instytutu oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu wykraczającego poza materiał realizowany podczas standardowych kursów, a niezwykle przydatny w pracy badacza i analityka danych. W tym roku omawiane zagadnienia dotyczyły: budowania modeli mediacyjnych i moderacyjnych przy pomocy makra Process Heys'a, wizualizacji wyników oraz podejścia do raportowania, prognozowania szeregów czasowych oraz analizy braków danych w ujęciu praktycznym i teoretycznym.

Wśród zaproszonych Gości-prelegentów znaleźli się prof. dr. hab. Jarosław Górniak, dr. hab. A. Sagan, prof. UEK, a także dr Wojciech Roszka (UEK w Poznaniu), Iwona Pilchowska i Łukasz Gradowski (SWPS w Warszawie) i przedstawiciele firm partnerskich, Krzysztof Kusch z Predictive Solutions oraz Marcin Rzepka z PMR Research.

Projekt współfinansowany był przez Fundację Bratniak, Radę Kół Naukowych UJ oraz firmy partnerskie Predictive Solutions i PMR Research.

Data opublikowania: 07.05.2014