Inauguracja roku akademickiego 2018/19

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która odbędzie się we wtorek, 2 października 2018 r. o godz. 15.30 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie. Wykład inauguracyjny pt. "Uniwersytet jako dobro publiczne" wygłosi dr hab. Beata Kowalska.

Przedmiotem zainteresowań badawczych dr hab. Beaty Kowalskiej w ostatnich latach był muzułmański feminizm i sytuacja kobiet w krajach Bliskiego Wschodu. Temat ten pozwalał połączyć fascynacje naukowe z doświadczeniem w pracy w programach na rzecz równości płci w kraju i za granicą. Podejmowane badania znajdowały także odbicie w prowadzonych kursach zarówno z dziedziny studiów rozwojowych, jak i studiów genderowych. Została wyróżniona najważniejszą nagrodą JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego za dydaktykę – Pro Arte Docendi. Najważniejsze stypendia i wykłady zagraniczne: Cambridge University, Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu, American Centre for Oriental Research w Ammanie, New School for Social Research w Nowym Jorku, Rutgers University, Bufflo University.

Data opublikowania: 25.09.2018
Osoba publikująca: Anna Szwed