Making Sense of #MeToo and #TimesUp: the American and Polish Experiences

Oddział Krakowski PTS, Instytut Socjologii UJ oraz Konsulat USA w Krakowie zapraszają na spotkanie naukowe w ramach cyklu WIECZORY SOCJOLOGICZNE pt. Making Sense of #MeToo and #TimesUp: the American and Polish Experiences. Spotkanie odbędzie się 25 października 2018 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, sala 79 (II piętro).

Prelekcję w języku angielskim wygłosi prof. Michelle M. Morkert z Concordia University Chicago.
Komentarz: dr Justyna Struzik z Instytutu Socjologii UJ
Prowadzenie: dr hab. Katarzyna Zielińska (IS UJ)

O uczestniczkach:

Prof. Michelle M. Morkert jest założycielką i koordynatorką programu Women’s and Gender Studies oraz dyrektorką Center for Policy and Social Justice w Concordia University w Chicago, jak również stypendystką programu Fulbrighta.W ostatnich latach jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach aktywizmu związanego z płcią, militaryzmu, praw człowieka oraz na studiach o płci w edukacji wyższej w perspektywie globalnej. W swoich zajęciach dydaktycznychMichelle Morker aplikuje ujęcie intersekcjonalne do badania sposobu, w jaki normy płci są kształtowane przez kulturę popularną.

Dr Justyna Struzik jest asystentką w Instytucie Socjologii UJ. W projekcie DisentanglingEuropean HIV/AIDS Policies: Activism, Citizenship and Health realizuje badania podoktorskie na temat historii polskich polityk HIV/AIDS. Swoją pracę doktorską poświęciła ruchom queerowym. Jest członkinią Zarządu Fundacji Przestrzeń Kobiet. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół ruchów społecznych, socjologii płci i seksualności, nierówności społecznych i polityk społecznych.

Data opublikowania: 20.10.2018