Zaproszenie na wernisaż wystawy "HIVstorie: Żywe polityki"

Szanowni Państwo,

mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy HIVstorie: Żywe polityki, który odbędzie się 31 stycznia 2020 roku o godzinie 20:00 w przestrzeni Biennale Warszawa przy ulicy Marszałkowskiej 34/50 w Warszawie.

Wystawę można oglądać w dniach 31 stycznia - 1 marca 2020 roku.

Wystawa HIVstorie: Żywe polityki, przygotowana w ramach projektu Disentangling European HIV/AIDS Policies: Activism, Citizenship and Health (EUROAPCH, europach.eu), przedstawia różnorodne formy życia polityk HIV/AIDS z perspektyw wielu społeczności, krajów i regionów, w tym Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji oraz z poziomu europejskiego. Wystawa pokazuje, w jaki sposób polityki HIV były i są przeżywane, konstruowane, odtwarzane i negowane przez różnorodnych aktorów: osoby żyjące z HIV/AIDS, społeczności szczególnie dotknięte epidemią, aktywistki i aktywistów, lekarki i lekarzy, polityczki i polityków.

Więcej informacji na temat samej wystawy oraz wydarzeń towarzyszących znajdziecie Państwo na stronie internetowej Biennale Warszawa oraz w dokumencie Wydarzenia towarzyszące.

Organizatorzy wystawy: Biennale Warszawa Instytucja Kultury m.st. Warszawy, EUROPACH, Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów i zespołu kuratorskiego,
Agata Dziuban i Justyna Struzik

Data opublikowania: 27.01.2020