Kościół Kobiet - spotkanie z Zuzanną Radzik

Sekcja Socjologii Religii i Sekcja Socjologia feministyczna KNSSS UJ serdecznie zapraszają na spotkanie z Zuzanną Radzik - teolożką, feministką i publicystką, autorką "Kościoła Kobiet", której książka ukazała się właśnie w nowym, uzupełnionym wydaniu.

Spotkanie odbędzie się 12 marca (czwartek), o godz. 19:00 w Instytucie Socjologii UJ, sala 79 (II piętro). Prowadzenie: Alicja Sędzikowska i Jakub Juzwa z Koła Naukowego Studentów i Studentek Socjologii UJ.

Już wcześniej powtarzałam za innymi katolickimi feministkami: jeśli zostaniecie w Kościele, bądźcie głośne. Jeśli zdecydujecie się odejść, odchodźcie z hukiem. Ta książka jest właśnie o tym, jak kobiety - czasem z powodzeniem, a czasem bez niego - próbują odzyskiwać dla siebie Kościół.
- pisze Zuzanna Radzik we wstępie do nowego wydania "Kościoła Kobiet".

Czy Kościół jest lub czy może być Kościołem kobiet?
Czy pełne równouprawnienie w Kościele jest możliwe?
Jak telożki feministyczne i uczestniczki Soboru torowały drogi katolickiej emancypacji?
Dlaczego amerykańskie zakonnice zrzuciły habity i wyszły na ulice, a w indyjskim kościele wprowadzono zajęcia z wrażliwości genderowej?
Czy publiczne protesty katoliczek z całego świata domagających się na biskupich synodach prawa głosu zostały wysłuchane?
Po co Kościołowi kapłaństwo kobiet?
Czy wreszcie - jaka jest katolicka herstoria?

Podczas spotkania sprzedawane będą książki Zuzanny Radzik w promocyjnej cenie.

Data opublikowania: 05.03.2020