Zaproszenie na wykład otwarty pt. "Życie w czasach wielkiego wymierania"

KlimatUJ i Sekcja Socjologii Zmian Klimatu KNSSS UJ serdecznie zapraszają na pierwszy otwarty wykład odbywający się w ramach kursu "Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna"!

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć rzetelne, naukowo ugruntowane informacje na temat kryzysu klimatyczno-ekologicznego.

Podczas wykładu dr hab. Zofia Prokop - biolożka ewolucyjna z Instytutu Nauk o Środowisku UJ podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i opowie o wielkim wymieraniu gatunków, którego jesteśmy obecnie świadkami. Przedstawi również społeczne aspekty wymierania oraz jego wpływ na stosunki społeczne - może ono bowiem wywołać niewyobrażalnie wielki kryzys na skalę globalną. Ukaże także możliwości działania, jakie możemy podjąć w związku z tym faktem.

Dr hab. Zofia Prokop jest naukowczynią z Wydziału Biologii UJ, pełnomocniczką dziekana d.s. kryzysu ekologiczno-klimatycznego oraz aktywistką z ruchów Nauka dla Przyrody i Akcja Ratunkowa dla Krakowa.

Wykład odbędzie się 11 marca 2020 roku o godz. 17.30 w Instytucie Socjologii UJ (ul. Grodzka 52), w sali 79 (II piętro). 
 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJĄ DOTYCZĄCĄ WYKŁADU

 

Data opublikowania: 08.03.2020
Osoba publikująca: Olga Maciejewska