Studentka i student IS UJ Laureatami konkursu na Minigranty Migracyjne CeBaM

Z radością informujemy, że Laureatami tegorocznego konkursu na Minigranty Migracyjne CeBaM zostali nasza studentka Natalia Styrnol i nasz student Wiktor Magdziarz! Zrealizują projekt pt. Sieci wsparcia migrantek i migrantów zarobkowych z Ukrainy w małych miejscowościach w dobie kryzysu związanego z pandemią Covid-19.

Natalia i Wiktor będą próbowali dowiedzieć się jak sieci społeczne migrantów i migrantek zabezpieczały ich przed negatywnymi skutkami pandemii Covid-19. Przeprowadzą badania terenowe w mniejszych miastach Małopolski - w Nowym Sączu i Zakopanem. Pytanie, czy migrantki i migranci żyjący w Polsce w tym trudnym momencie mogli liczyć na jakiekolwiek wsparcie, czy korzystali z niego, czy postrzegali je jako osiągalne, czy sami udzielali go innym, to de facto pytania o społeczną integrację i inkluzję społeczności migranckiej do polskiego społeczeństwa, bądź jej brak.

Więcej informacji na stronie.

Data opublikowania: 25.05.2020