II miejsce naszej socjologii w Rankingu Perspektywy 2021!

Z wielką radością i dumą informujemy, że socjologia w Instytucie Socjologii UJ zajęła II miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021! Oznacza to, że utrzymaliśmy wysoką pozycję sprzed roku.

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. Brano w nim pod uwagę m.in. takie kryteria jak: ocena przez kadrę akademicką, publikacje i cytowania, jakość przyjętych na studia (wskaźnik mierzony wynikami egzaminów maturalnych osób, które w październiku 2020 rozpoczęły studia), ekonomiczne losy absolwentów.

Ogromnie się cieszymy, że zajęliśmy II miejsce w tak prestiżowym rankingu, co potwierdza naszą mocną pozycję w kraju i fakt, że jesteśmy jednym z najważniejszych ośrodków socjologicznych w Polsce.

Serdecznie gratulujemy pracowniczkom i pracownikom, studentkom i studentom, doktorantkom i doktorantom Instytutu Socjologii UJ oraz dziękujemy za Waszą pracę i wysiłki, które każdego dnia przyczyniają się do wzmaniania pozycji naszego Instytutu!

Informujemy także, że w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 Uniwersytet Jagielloński zajął I miejsce osiągając stuprocentowy wskaźnik rankingowy. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska.

Data opublikowania: 22.06.2021