Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności

Konkurs na stanowisko administracyjne w grupie pracowników administracyjnych w IS UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko administracyjne w grupie pracowników administracyjnych w Instytucie Socjologii na Wydziale Filozoficznym Wymagania kwalifikacyjne: ukończone studia wyższe, bardzo dobra znajomość programu MS Office (Word, Excel), znajomość w mowie i piśmie języka angielskiego, doświadczenie w pracy biurowej. Dodatkowe wymagania i oczekiwania: wysoka kultura osobista, zdolności komunikacyjne, umiejętność analitycznego myślenia, dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, umiejętność obsługi systemu USOS.
więcej o Konkurs na stanowisko administracyjne w grupie pracowników administracyjnych w IS UJ
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie "O karnawałach solidarności i demokracji"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie zatytułowane O karnawałach solidarności i demokracji Karnawały demokracji nie są jeszcze zmianą, ale są ważnymi ruchami prefiguratywnymi przygotowującymi zmiany, na które trzeba cierpliwe pracować i które wymagają czasu (Elżbieta Matynia) 11 grudnia 2023 r., godz. 16.00 - 18.00 Instytut Socjologii UJ ul. Grodzka 52 sala 79 (II piętro) Wprowadzenie stanu wojennego brutalnie przerwało karnawał Solidarności, tą eksplozję obywatelskich nadziei na zmianę i tysiące działań, żeby ją urzeczywistnić. W rocznicę tego wydarzenia chcemy przypomnieć o innym demokratycznym karnawale, bardziej współczesnym, gdy tysiące Białorusinów i Białorusinek wyszło na ulice w obronie swoich nadziei, wolności, godności i demokracji.
więcej o Zaproszenie na spotkanie "O karnawałach solidarności i demokracji"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

FORUM IS UJ: Steven A. Tuch - "Gender Differences in Whites' Racial Attitudes Revisited: A Twenty-Year Retrospective"

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu FORUM INSTYTUTU SOCJOLOGII UJ! Już w najbliższy czwartek, 7 grudnia br. naszym Gościem będzie Profesor Steven A. Tuch z George Washington University (Waszyngton, DC.), który wygłosi wykład zatytułowany Gender Differences in Whites' Racial Attitudes Revisited: A Twenty-Year Retrospective. Abstrakt wystąpienia: Studies of gender differences in orientation toward others have found that women tend to be more concerned with affective processes and are more likely to be other-focused, while men tend to be more instrumental and self-oriented. Some research has extended this finding to include gender differences in racial attitudes, reporting that women are also more favorable than men in their racial outlooks. In a 2003 study published in the journal Social Psychology Quarterly, Michael Hughes and I examined differences between white men and white women across a broader spectrum of racial attitudes using more diverse national samples than earlier studies had employed. We found that gender differences in racial attitudes were small, inconsistent, and limited mostly to attitudes about racial policy. We concluded that our findings were consistent with the view that white women's and white men's racial attitudes are rooted in
więcej o FORUM IS UJ: Steven A. Tuch - "Gender Differences in Whites' Racial Attitudes Revisited: A Twenty-Year Retrospective"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na 11. Seminarium Skoncentrowane na Osobie

Serdecznie zapraszamy na 11. Seminarium Skoncentrowane na Osobie Fenomen doświadczania choroby. Perspektywa doradcy ds. zdrowienia z udziałem Agnieszki Ejsmont. Seminarium będzie okazją do uczczenia jubileuszu 10-lecia Instytutu Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie, z którym Instytut Socjologii UJ od lat współpracuje przy organizacji wydarzeń naukowych i popularyzujących naukę oraz w działaniach z obszaru profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego.
więcej o Zaproszenie na 11. Seminarium Skoncentrowane na Osobie
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na seminarium "Towards Trauma Informed Organisation in Behaviour in Crisis Lab"

Zapraszamy na międzynarodowe seminarium zatytułowane Towards Trauma Informed Organisation in Behaviour in Crisis Lab, które odbędzie się w czwartek, 26 października br. o godzinie 16:30. Zapraszamy do udziału stacjonarnie w Centrum Wsparcia Nauki UJ lub do śledzenia transmisji online! Podczas tego wyjątkowego spotkania podejmiemy dyskusję nad kwestiami, które stają się coraz bardziej znaczące nie tylko z perspektywy badawczej i nuakowej, ale również dla praktyki organizacji życia społecznego w czasach określanych jako polikryzys.
więcej o Zaproszenie na seminarium "Towards Trauma Informed Organisation in Behaviour in Crisis Lab"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie z Profesorem Piotrem Sztompką

Instytut Socjologii UJ Stowarzyszenie All In UJ Wydawnictwo Znak Horyzont zapraszają na spotkanie Tajemnice sukcesu Rozmowa z Profesorem Piotrem Sztompką połączona z prezentacją jego najnowszych książek: Wiarygodność. Sekret dobrych relacji i Kopia zapasowa. O życiu, społeczeństwie i socjologii. Spotkanie poprowadzą: prof. dr hab. Maria Flis, Faustyna Zdziarska oraz Marcin Milczarski. Zapraszamy do Auli Collegium Novum UJ, w poniedziałek 23 października o godz. 18:00.
więcej o Zaproszenie na spotkanie z Profesorem Piotrem Sztompką
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wykład Profesora Piotra Sztompki "Sociological Theory for the XXI Century"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki zatytułowany Sociological Theory for the XXI Century, który odbędzie się w czwartek, 5 października br. o godzinie 17:00 w formule hybrydowej. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do udziału on-line na platformie Zoom (link do spotkania: https://bit.ly/46s77qz) lub stacjonarnie w Sali im. Bobrzyńskiego Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Jagiellońska 15, Kraków). Spotkanie z Profesorem Piotrem Sztompką odbędzie się w ramach warsztatów Sociological Theory in the 21st Century. Achievements and Challenges organizowanych przez European Sociological Association, Interdyscyplinarne Centrum Analiz Społeczno-Prawnych UJ i Polskie Towarzystwo Socjologiczne.
więcej o Zaproszenie na wykład Profesora Piotra Sztompki "Sociological Theory for the XXI Century"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Instytutu Socjologii UJ

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024 Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która odbędzie się we wtorek, 3 października 2023 r. o godzinie 11:00 w Auli Collegium Novum. Wykład Inauguracyjny pt. Spożywczy wymiar zmiany społecznej wygłosi dr hab. Ewa Kopczyńska, prof. UJ, laureatka Konkursu im. Kazimierza Dobrowolskiego w roku 2022 za monografię Jedzenie i inne rzeczy. Spożywczy wymiar zmiany społecznej Jedzenie niezmiernie interesuje socjologię, gdyż dotyczy naszych codziennych praktyk, wypełnia relacje społeczne, skłania do współpracy, inspiruje nowe technologie, definiuje gospodarki. Jedzenie buduje i odżywia tkankę społeczną. Nie jest jednak wyłącznie posłuszną materią dla ludzkiej konsumpcji i innych ludzkich działań. Jeśli spojrzymy na nią z odpowiedniej perspektywy, dostrzeżemy różne sposoby,
więcej o Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Instytutu Socjologii UJ
aktualności

Profesor Marek Kucia kandydatem na członka Rady Doskonałości Naukowej

Szanowni Państwo, 1 września br. rozpoczyna się głosowanie na kandydatów na członków Rady Doskonałości Naukowej na kadencję w latach 2024 - 2027. Kandydatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie nauk społecznych dyscyplinie nauki socjologiczne jest prof. dr hab. Marek Kucia – wieloletni pracownik Instytutu Socjologii UJ, ceniony badacz i dydaktyk, osoba niezwykle zasłużona dla polskiego środowiska socjologicznego i dla rozwoju nauk społecznych. Wszystkich Państwa uprawnionych do głosowania serdecznie zachęcamy do udziału w wyborach do Rady Doskonałości Naukowej i oddania głosu na Profesora Marka Kucię.
więcej o Profesor Marek Kucia kandydatem na członka Rady Doskonałości Naukowej
aktualności

Konkurs na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, w Instytucie Socjologii na Wydziale Filozoficznym UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, w Instytucie Socjologii na Wydziale Filozoficznym UJ Kryteria kwalifikacyjne: Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt. 2) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 163 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: posiadają co najmniej stopień doktora; posiadają znaczące i twórcze osiągnięcia w pracy naukowej; zawodowej lub artystycznej; posiadają osiągnięcia w pracy organizacyjnej; posiadają osiągnięcia w pracy dydaktycznej.
więcej o Konkurs na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, w Instytucie Socjologii na Wydziale Filozoficznym UJ