Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności studenci doktoranci

Konkurs na stanowisko stypendysta/tka w projekcie pt. Budowanie kapitału zdrowotnego. Rozwój kompetencji zdrowotnych uczniów szkół podstawowych.

07.09.2021
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko stypendysta/stypendystka Zapraszamy do udziału w konkursie na stanowisko stypendyst(k)a w projekcie OPUS, pt. Budowanie kapitału zdrowotnego. Rozwój kompetencji zdrowotnych uczniów szkół podstawowych. Projekt finansowany jest przez NCN i będzie realizowany od 1.09 2021 r. do 31.08.2025 r. na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum UJ. Termin nadsyłania aplikacji: 15 września 2021 r. Rozmowy kwalifikacyjne: 20-25 września 2021 r. (przez aplikację MsTeams) Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 28 września 2021 r.
więcej o Konkurs na stanowisko stypendysta/tka w projekcie pt. Budowanie kapitału zdrowotnego. Rozwój kompetencji zdrowotnych uczniów szkół podstawowych.
aktualności

dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ członkinią the Executive Committee of the European Sociological Association

06.09.2021
Szanowni Państwo, w ubiegły piątek, 3 września 2021 r. podczas 15th ESA Conference, wybrano nowe władze European Sociological Association na kadencję 2021 - 2023. Niezwykle miło nam poinformować, że członkinią Zarządu (the Executive Committee of the European Sociological Association) na drugą kadencję została wybrana dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ - Dyrektor Instytutu Socjologii UJ. Pani Profesor serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pełnienia funkcji!
więcej o dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ członkinią the Executive Committee of the European Sociological Association
aktualności studenci doktoranci pracownicy

15th ESA Conference Barcelona 2021 - "Sociological Knowledges for Alternative Futures"

18.08.2021
On August 31 - September 3, 2021, the 15th ESA Conference Sociological Knowledge for Alternative Future will be held. Due to the epidemic, this year's edition will take place fully online. Over 3800 participants from all over the world are expected to join the Conference organised by the European Sociological Association. During the Conference, the European Sociological Association offers Plenary, Semi-Plenary and Midday sessions, each with two selected speakers. All sessions will offer the opportunity to engage in core debates, with the different formats including time for open discussion. ESA's 37 Research Networks offer so-called regular RN sessions and Joint Sessions with four paper presentations per session. Research Streams also organize sessions under the same format.
więcej o 15th ESA Conference Barcelona 2021 - "Sociological Knowledges for Alternative Futures"
aktualności

Instytut Socjologii UJ członkiem wspierającym PTS

16.08.2021
Szanowni Państwo, z radością informujemy, że decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie został przyjęty w poczet członków wspierających PTS.
więcej o Instytut Socjologii UJ członkiem wspierającym PTS
aktualności

Zmarła dr hab. Ewa Bobrowska

13.08.2021
9 sierpnia 2021 r., po dramatycznej walce z chorobą, zmarła dr hab. Ewa Bobrowska - pedagog i socjolog, absolwentka Instytutu Socjologii UJ. Przez lata związana z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie na Wydziale Filozoficznym UJ obroniła pracę doktorską z zakresu pedagogiki, a następnie uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Pracowała w Instytucie Pedagogiki UJ, w którym przed odejściem na przedwczesną emeryturę kierowała Zakładem Pedagogiki Społecznej i Andragogiki.
więcej o Zmarła dr hab. Ewa Bobrowska
aktualności studenci doktoranci pracownicy konferencje

Call for papers: Konferencja "Re: Start. Socjologia historyczna. Problemy, metody, rozwiązania"

09.08.2021
Sekcja socjologii historycznej PTS oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do zgłaszania referatów na konferencję inicjującą działanie Sekcji. Konferencja odbędzie się w murach Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 8 - 9 października 2021 r. lub – w sytuacji ograniczeń pandemicznych – na platformie zoom. Re: Start. Socjologia historyczna. Problemy, metody, rozwiązania Socjologia historyczna wyróżnia się na tle innych gałęzi socjologii przedmiotem oraz metodą. Z jednej strony, jest to socjologiczna analiza zjawisk minionych, z drugiej zaś badanie procesów społecznych, które rozpoczęły się w przeszłości, ale ich konsekwencje obecne są współcześnie. Pierwszy rodzaj aktywności badawczej nazywany jest mikro socjologią historyczną, a drugi – makro socjologią historyczną.
więcej o Call for papers: Konferencja "Re: Start. Socjologia historyczna. Problemy, metody, rozwiązania"
aktualności

Podcast "Ekologia po krakowsku"

23.07.2021
Podcast Ekologia po krakowsku powstał w ramach kursu Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna, prowadzonego w Instytucie Socjologii UJ i koordynowanego przez dr hab. Katarzynę Jasikowską, prof. UJ. W tworzenie podcastu były zaangażowane Agata Augustyn (prawo, psychologia), Karolina Bonarska (psychologia), Alena Budzko (socjologia), Julia Dudzińska (wiedza o teatrze w ramach MISHu), Viktoriia Piasetska (europeistyka) i Veronika Tsyrkunovich (socjologia). Podcast Ekologia po krakowsku skupia się na problemach, z jakimi na co dzień borykają się mieszkanki i mieszkańcy Krakowa.
więcej o Podcast "Ekologia po krakowsku"
aktualności

Zaproszenie dla Absolwentów i Absolwentek IS UJ

22.07.2021
Drodzy Absolwenci i Absolwentki Instytutu Socjologii UJ! Chcemy pozostać z Wami w kontakcie, móc dzielić się z Wami informacjami o organizowanych przez nas wydarzeniach i naszej ofercie (edukacyjnej i badawczej, konkursach, ofertach pracy w projektach itp.), zapraszać do współpracy oraz raz na jakiś czas zapytać co u Was słychać, jakie macie zdanie na interesujące nas wszystkich tematy. W związku z tym serdecznie zapraszamy do tworzenia społeczności Absolwentów i Absolwentek IS UJ! To także możliwość udziału w naszych badaniach, na które będziemy mogli Was zaprosić
więcej o Zaproszenie dla Absolwentów i Absolwentek IS UJ
aktualności

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Filozoficznym UJ

20.07.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Filozoficznym w dyscyplinie nauki socjologiczne (lub pokrewnej). Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 1 1 3 , 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: posiadają co najmniej stopień doktora, posiadają odpowiedni dorobek naukowy, biorą czynny udział w życiu naukowym.
więcej o Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Filozoficznym UJ
aktualności

Zmarł dr Andrzej Szumakowicz

28.06.2021
Z wielkim żalem dowiedzieliśmy się i informujemy, że 19 czerwca 2021 r. odszedł na zawsze nasz wieloletni Kolega, pracownik naukowo-dydaktyczny, Dr Andrzej Szumakowicz. Bardzo zaangażowany w sprawy naszej instytutowej społeczności, działający na rzecz wspólnego dobra. Pamiętamy między innymi znamienną, wzbogacającą naszą wiedzę monografię Kraków w świadomości jego młodych mieszkańców. Bliskim Zmarłego składamy serdeczne kondolencje.
więcej o Zmarł dr Andrzej Szumakowicz