aktualności galeria

Debata z udziałem prof. Neila Smelsera

W poniedziałek, 12 maja w auli Collegium Maius odbyła się debata pt. "Challenges and Dilemmas of Polish and American Universities in the XXI Century", w której udział wzięli prof. Piotr Sztompka, prof. Neil J. Smelser oraz prof. Jarosław Górniak. Uczestnicy spotkania próbowali odpowiedzieć na pytania nawiązujące do hasła Kongresu Kultury Akademickiej "Idea uniwersytetu - reaktywacja": czy i w jaki sposób można zachować wielowiekowe tradycje uniwersytetu badawczego w nowych warunkach społecznych
więcej o Debata z udziałem prof. Neila Smelsera
aktualności doktoranci pracownicy

"Bratysława: Miasto na granicach"

Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na specjalne otwarte zabranie naukowe w dniu 22 maja (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56. W trakcie zebrania referat pt. "Bratysława: Miasto na granicach" wygłosi prof. dr Lubomir Faltan. Prof. dr Lubomir Faltan jest obywatelem słowackim, absolwentem socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego z roku 1971
więcej o "Bratysława: Miasto na granicach"

Nagrody Instytutu Socjologii UJ

Jak co roku, podczas Święta Instytutu Socjologii UJ (tym razem 9 maja) przyznane zostały nagrody dla najlepszych studentów, dydaktyków oraz pracowników i doktorantów wyróżniających się w działalności naukowej. Tym razem nagrodzenia zostali: prof. Wiesław Gumuła, prof. Marek Kucia, dr Grażyna Kubica, mgr Kamil Łuczaj oraz studenci i studentki: Filip Bochno, Kornelia Kucharska, Katarzyna Mirowska i Dominika Bęben. Gratulujemy! Zapraszamy do poznania naszych laureatów i tego, czym się obecnie zajmują!
więcej o Nagrody Instytutu Socjologii UJ
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Neil J. Smelser w Krakowie

Na zaproszenie naszego Instytutu w Krakowie gościć będzie prof. Neil J. Smelser. Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach z udziałem naszego Gościa: debacie na temat wyzwań i dylematów uniwersytetów polskich i amerykańskich (12 maja) oraz w wykładzie mistrzowskim dedykowanym prof. Piotrowi Sztompce w 70. rocznicę urodzin (13 maja).
więcej o Neil J. Smelser w Krakowie

Warsztaty Analizy Danych

W dniach 11-13 kwietnia br. w Sandomierzu odbyły się jubileuszowe X Warsztaty Analizy Danych, organizowane przez Sekcję Badań Społecznych KNSS UJ pod opieką dr Jolanty Perek-Białas. Udział wzięli w nich studenci z naszego Instytutu oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności
więcej o Warsztaty Analizy Danych

Wykład wiceprewodniczącego Portugalskiego Towarzystwa Socjologicznego

Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny prof. João Teixeira Lopesa - wiceprewodniczącego Portugalskiego Towarzystwa Socjologicznego: "The diverse pathways of higher education students: A sociological analysis on inequality, context and agency", który odbędzie się w czwartek, 8 maja, godz. 18.00, sala 79 (wykład otwarty w ramach Kongresu Młodej Socjologii)
więcej o Wykład wiceprewodniczącego Portugalskiego Towarzystwa Socjologicznego
aktualności doktoranci pracownicy

"Ruch alterglobalistyczny w Polsce"

Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 15 maja (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. "Ruch alterglobalistyczny w Polsce. Lokalny wariant globalnej fali mobilizacji" wygłosi dr Piotr Antoniewicz.
więcej o "Ruch alterglobalistyczny w Polsce"

Odznaczenie dla prof. Piotra Sztompki

Jest nam niezwykle miło poinformować, że 3 maja br. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył prof. Piotra Sztompkę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju socjologii, za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz promocję nauki polskiej w świecie
więcej o Odznaczenie dla prof. Piotra Sztompki
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Nagroda Rektora dla dr. Krzysztofa Matuszka

Z radością informujemy, że dr Krzysztof Matuszek otrzymał specjalną Nagrodę JM Rektora UJ za najwyższą jakość pracy dydaktycznej. Podstawę przyznania tego wyróżnienia stanowi prowadzona przez Uczelniany System Doskonalenia Jakości Kształcenia UJ, ankietowa ocena zajęć dydaktycznych, dokonywana przez studentów i doktorantów. Panu Doktorowi składamy najszczersze gratulacje i wyrazy uznania!
więcej o Nagroda Rektora dla dr. Krzysztofa Matuszka

Zebranie European Brief Therapy Association

W dniach 26 i 27 kwietnia w Zakładzie Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej odbyło się zebranie zarządu European Brief Therapy Association (Europejskiego Towarzystwa Terapii Krótkoterminowej). EBTA zajmuje się szkoleniami i badaniami nad praktyką terapii zorientowanej na rozwiązania. W ubiegłych latach Instytut Socjologii UJ wspólnie z Fontys University, Tilburg, Holandia realizował 3-letni program
więcej o Zebranie European Brief Therapy Association