aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie PTS

Oddział Krakowski PTS zaprasza na spotkanie pt. "Czy teoria granic etnicznych Fredrika Bartha jest ciągle inspirująca?", które odbędzie się 24 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w IS UJ, ul. Grodzka 52, sala im. W. Kwaśniewicza (czytelnia). W dyskusji udział wezmą: Grażyna Kubica (IS UJ), Marcin Lubaś (IS UJ), Ewa Michna (IA UJ), Jacek Nowak (IS UJ), Tomasz Warczok (UEK), Katarzyna Warmińska (UEK).
więcej o Zaproszenie na spotkanie PTS
aktualności doktoranci

Sukces doktorantki

Z radością informujemy, że nasza doktorantka – p. Zuzanna Drożdżak została laureatką Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch. W trakcie swojego pobytu w Szwajcarii będzie realizowała projekt zatytułowany "The influence of inter-generational social mobility on health - the analysis of the social mechanism based on Polish population data"
więcej o Sukces doktorantki
aktualności doktoranci pracownicy

"Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „SOCJOLOGIA W CENTRUM" pt. "Ekonomia społeczna – złoto dla zuchwałych", które odbędzie się w IS UJ 10 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w sali 79. Podczas spotkania będziemy zastanawiali się, w jakim stopniu ekonomia społeczna jest częścią otwartego rynku, a w jakim stanowi "getto socjalne"?
więcej o "Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"

Uczymy praktycznie!

W dniach 22 i 29 marca 2014 roku studenci i studentki Instytutu Socjologii mieli okazję wziąć udział w „Warsztatach Praktycznej Pracy Badacza" organizowanych przez Sekcję Badań Społecznych KNSS UJ we współpracy z firmą PMR. Spotkania poświęcone były zagadnieniom związanym z realizacją projektów z zakresu badań marketingowych i doradztwa biznesowego
więcej o Uczymy praktycznie!
aktualności studenci

"LOKOMOTYWA"

Instytutowa Szkoła Liderów „LOKOMOTYWA" zaprasza na spotkanie z dr Joanną Wowrzeczką (Instytut Sztuki, UŚ w Cieszynie) – artystką, socjolożką i działaczką społeczną, która kreuje działania Świetlicy Krytyki Politycznej na Granicy w Cieszynie. W ramach zajęć „LOKOMOTYWY" nasi studenci/tki przygotowują case dotyczący analizy
więcej o "LOKOMOTYWA"

Uczelnie jak fabryki

Polecamy lekturę wywiadu, jakiego prof. Piotr Sztompka udzielił "Dziennikowi Polskiemu". Profesor Sztompka nawiązuje w rozmowie do swoich tez przedstawionych w trakcie zakończonego już Kongresu Kultury Akademickiej. Jak możemy przeczytać, "uczelnie humanistyczne przestały wypełniać swoją misję. Powinny dawać szeroką wiedzę, a nie konkretne umiejętności, tak jak uczelnie techniczne czy zawodowe"
więcej o Uczelnie jak fabryki
aktualności studenci doktoranci pracownicy

"Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce..."

Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zebranie naukowe w dniu 10 kwietnia (czwartek) 2014 r. o godz. 14:30, w trakcie którego referat pt. "Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce (1989 – 2012). Wyniki pierwszej fazy badań" wygłoszą mgr Daniel Płatek oraz dr Piotr Płucienniczak. Spotkanie odbędzie się w pokoju 56 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, I piętro.
więcej o "Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce..."

"No, bunt!- 25 lat po transformacji"

KNSS UJ serdecznie zaprasza na debatę "No, bunt!- 25 lat po transformacji"- jedyne w swoim rodzaju spotkanie, podczas którego o transformacji dyskutować będą: polski raper Bilon, Joanna Duda-Gwiazda- legendarna działaczka Solidarności, oraz Paweł Demirski- dramaturg i członek zespołu Krytyki Politycznej. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. o godz. 17 w Klubie Wersalik
więcej o "No, bunt!- 25 lat po transformacji"

"Open UJ"

Zachęcamy do lektury raportu "OpenUJ" autorstwa dr. Samuela Nowaka (IS UJ) i Konrada Gliścińskiego, w którym proponowane są modele wdrożenia polityki Otwartego Dostępu w Uniwersytecie Jagiellońskim. Patronat nad przygotowaniem raportu objęła prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. rozwoju, a obecne działania popularyzująco-wdrożeniowe wspierać będzie
więcej o "Open UJ"

Prof. Piotr Sztompka dla TVP

Polecamy Państwu wywiad, jakiego prof. Piotr Sztompka udzielił TVP Kraków w związku z Kongresem Kultury Akademickiej, który odbywa się w dniach 20-22 marca w Krakowie. Przypominamy, że prof. Sztompka jest pomysłodawcą i Przewodniczącym Rady Programowej Kongresu. O idei uniwersytetu jako wspólnoty, o etosie uniwersyteckim, potrzebie kształcenia ludzi z wyobraźnią, a nie specjalistów w wąskich dziedzinach i o tym, dlaczego humaniści są potrzebni na rynku pracy.
więcej o Prof. Piotr Sztompka dla TVP