Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie PTS

Oddział Krakowski PTS zaprasza na spotkanie pt. "Czy teoria granic etnicznych Fredrika Bartha jest ciągle inspirująca?", które odbędzie się 24 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w IS UJ, ul. Grodzka 52, sala im. W. Kwaśniewicza (czytelnia). W dyskusji udział wezmą: Grażyna Kubica (IS UJ), Marcin Lubaś (IS UJ), Ewa Michna (IA UJ), Jacek Nowak (IS UJ), Tomasz Warczok (UEK), Katarzyna Warmińska (UEK).
więcej o Zaproszenie na spotkanie PTS
aktualności doktoranci

Sukces doktorantki

Z radością informujemy, że nasza doktorantka – p. Zuzanna Drożdżak została laureatką Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch. W trakcie swojego pobytu w Szwajcarii będzie realizowała projekt zatytułowany "The influence of inter-generational social mobility on health - the analysis of the social mechanism based on Polish population data"
więcej o Sukces doktorantki
aktualności doktoranci pracownicy

"Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „SOCJOLOGIA W CENTRUM" pt. "Ekonomia społeczna – złoto dla zuchwałych", które odbędzie się w IS UJ 10 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w sali 79. Podczas spotkania będziemy zastanawiali się, w jakim stopniu ekonomia społeczna jest częścią otwartego rynku, a w jakim stanowi "getto socjalne"?
więcej o "Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"
aktualności

Uczymy praktycznie!

W dniach 22 i 29 marca 2014 roku studenci i studentki Instytutu Socjologii mieli okazję wziąć udział w „Warsztatach Praktycznej Pracy Badacza" organizowanych przez Sekcję Badań Społecznych KNSS UJ we współpracy z firmą PMR. Spotkania poświęcone były zagadnieniom związanym z realizacją projektów z zakresu badań marketingowych i doradztwa biznesowego
więcej o Uczymy praktycznie!
aktualności studenci

"LOKOMOTYWA"

Instytutowa Szkoła Liderów „LOKOMOTYWA" zaprasza na spotkanie z dr Joanną Wowrzeczką (Instytut Sztuki, UŚ w Cieszynie) – artystką, socjolożką i działaczką społeczną, która kreuje działania Świetlicy Krytyki Politycznej na Granicy w Cieszynie. W ramach zajęć „LOKOMOTYWY" nasi studenci/tki przygotowują case dotyczący analizy
więcej o "LOKOMOTYWA"
aktualności

Uczelnie jak fabryki

Polecamy lekturę wywiadu, jakiego prof. Piotr Sztompka udzielił "Dziennikowi Polskiemu". Profesor Sztompka nawiązuje w rozmowie do swoich tez przedstawionych w trakcie zakończonego już Kongresu Kultury Akademickiej. Jak możemy przeczytać, "uczelnie humanistyczne przestały wypełniać swoją misję. Powinny dawać szeroką wiedzę, a nie konkretne umiejętności, tak jak uczelnie techniczne czy zawodowe"
więcej o Uczelnie jak fabryki
aktualności studenci doktoranci pracownicy

"Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce..."

Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zebranie naukowe w dniu 10 kwietnia (czwartek) 2014 r. o godz. 14:30, w trakcie którego referat pt. "Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce (1989 – 2012). Wyniki pierwszej fazy badań" wygłoszą mgr Daniel Płatek oraz dr Piotr Płucienniczak. Spotkanie odbędzie się w pokoju 56 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, I piętro.
więcej o "Dynamika protestów skrajnej prawicy w Polsce..."
aktualności

"No, bunt!- 25 lat po transformacji"

KNSS UJ serdecznie zaprasza na debatę "No, bunt!- 25 lat po transformacji"- jedyne w swoim rodzaju spotkanie, podczas którego o transformacji dyskutować będą: polski raper Bilon, Joanna Duda-Gwiazda- legendarna działaczka Solidarności, oraz Paweł Demirski- dramaturg i członek zespołu Krytyki Politycznej. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. o godz. 17 w Klubie Wersalik
więcej o "No, bunt!- 25 lat po transformacji"
aktualności

"Open UJ"

Zachęcamy do lektury raportu "OpenUJ" autorstwa dr. Samuela Nowaka (IS UJ) i Konrada Gliścińskiego, w którym proponowane są modele wdrożenia polityki Otwartego Dostępu w Uniwersytecie Jagiellońskim. Patronat nad przygotowaniem raportu objęła prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. rozwoju, a obecne działania popularyzująco-wdrożeniowe wspierać będzie
więcej o "Open UJ"
aktualności

Prof. Piotr Sztompka dla TVP

Polecamy Państwu wywiad, jakiego prof. Piotr Sztompka udzielił TVP Kraków w związku z Kongresem Kultury Akademickiej, który odbywa się w dniach 20-22 marca w Krakowie. Przypominamy, że prof. Sztompka jest pomysłodawcą i Przewodniczącym Rady Programowej Kongresu. O idei uniwersytetu jako wspólnoty, o etosie uniwersyteckim, potrzebie kształcenia ludzi z wyobraźnią, a nie specjalistów w wąskich dziedzinach i o tym, dlaczego humaniści są potrzebni na rynku pracy.
więcej o Prof. Piotr Sztompka dla TVP