aktualności studenci doktoranci pracownicy

"System wyborczy - społeczne wyobrażenia a interesy polityczne"

W ramach cyklu spotkań SOCJOLOGIA W CENTRUM zapraszamy na debatę "System wyborczy - społeczne wyobrażenia a interesy polityczne", która odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 w Sali Kominkowej IS UJ (czytelnia). W spotkaniu wezmą udział: dr Jarosław Flis, dr Krzysztof Janik oraz Jan Rokita. W trakcie spotkania będziemy się wspólnie zastanawiać m.in. nad następującymi pytaniami
więcej o "System wyborczy - społeczne wyobrażenia a interesy polityczne"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

"Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?"

Instytut Socjologii UJ i "Nowa Europa Wschodnia" zapraszają na debatę pt.: "Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?", która odbędzie się 18 marca (wtorek) o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (czytelnia) Instytutu Socjologii UJ
więcej o "Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

"Miasta bez charakteru? Polskie miasta w perspektywie teorii scen"

Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zebranie naukowe, w trakcie którego dr Marta Klekotko wygłosi referat pt. "Miasta bez charakteru? Polskie miasta perspektywie teorii scen". Spotkanie odbędzie się 20 marca 2014 r.(czwartek) w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52)
więcej o "Miasta bez charakteru? Polskie miasta w perspektywie teorii scen"

"Homo tabloidus i tabloidowy świat"

Polecamy lekturę artykułu dr hab. Małgorzaty Boguni-Borowskiej pt. "Homo tabloidus i tabloidowy świat". Autorka w ciekawy i kompleksowy sposób opisuje nie tylko specyfikę funkcjonowania tabloidów jako medium, ale także ich szeroki wpływ kulturowy i społeczny. Jak czytamy: "Im bardziej polskie społeczeństwo ulegało rozwarstwieniu, im dotkliwsze stawały się konsekwencje transformacji, (...) tym dogodniejsze i bardziej sprzyjające stawały się warunki dla narodzin kultury tabloidowej oraz polskiego homo tabloidusa
więcej o "Homo tabloidus i tabloidowy świat"

Zaproszenie na wykład prof. Krzysztofa Frysztackiego

Przypominamy, że 6 marca o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (czytelnia IS UJ) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?". Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Zaproszenie na wykład prof. Krzysztofa Frysztackiego

Wykład Jeffreya C. Alexandra

Instytut Socjologii UJ zaprasza na wykład mistrzowski prof. Jeffreya C. Alexandra dedykowany prof. Piotrowi Sztompce z okazji 70. urodzin. Wykład pt. "Social Crisis and Societalization: A Cultural Sociology of Boundary Tension and Civil Repair" odbędzie się 11 marca 2014 (wtorek) o godz. 16.00 w Auli Collegium Novum. Jeffrey Charles Alexander – amerykański socjolog, przedstawiciel neofunkcjonalizmu
więcej o Wykład Jeffreya C. Alexandra

Od badań do praktycznego wykorzystania

Miło nam poinformować, że dwie drużyny z udziałem naszych studentek i doktorantek zdobyły I i II miejsce w ostatniej, krakowskiej edycji maratonu programistycznego #hack4good, czyli tzw. hackatonu. W jego trakcie powstały prototypy aplikacji mających służyć osobom z niepełnosprawnościami. Wszystko zaczęło się w trakcje dyskusji po pokazie studenckiego filmu Kraków miastem bez barier (29.01.2013), kiedy konsultowano wypracowane w trakcie badań rekomendacje.
więcej o Od badań do praktycznego wykorzystania
aktualności doktoranci pracownicy

W dniach 10-13 września 2014 r. Instytut Socjologii UJ organizuje konferencję sieci badawczej 'Youth and Generation' Europejskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (ESA). Konferencja zatytułowana jest: "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe". Zapraszamy do zgłaszania referatów w terminie do 20 marca 2014 r.
więcej o Konferencja "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?", który odbędzie się 6 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Sala Kominkowej (czytelnia IS UJ), ul. Grodzka 52 w Krakowie. Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

Zaproszenie na wernisaż

Już po raz drugi studenci Instytutu Socjologii UJ wzięli udział w międzybranżowych warsztatach projektowych. Wspólnie z kolegami i koleżankami z Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej oraz Instytutu Filozofii UJ stworzyli projekty miejskiej przestrzeni. Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy tych prac, który odbędzie się 6 lutego 2014 r., czwartek o godzinie 17.15, Dolny Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4
więcej o Zaproszenie na wernisaż