Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności

Od badań do praktycznego wykorzystania

Miło nam poinformować, że dwie drużyny z udziałem naszych studentek i doktorantek zdobyły I i II miejsce w ostatniej, krakowskiej edycji maratonu programistycznego #hack4good, czyli tzw. hackatonu. W jego trakcie powstały prototypy aplikacji mających służyć osobom z niepełnosprawnościami. Wszystko zaczęło się w trakcje dyskusji po pokazie studenckiego filmu Kraków miastem bez barier (29.01.2013), kiedy konsultowano wypracowane w trakcie badań rekomendacje.
więcej o Od badań do praktycznego wykorzystania
aktualności doktoranci pracownicy

Konferencja "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe"

W dniach 10-13 września 2014 r. Instytut Socjologii UJ organizuje konferencję sieci badawczej 'Youth and Generation' Europejskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (ESA). Konferencja zatytułowana jest: "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe". Zapraszamy do zgłaszania referatów w terminie do 20 marca 2014 r.
więcej o Konferencja "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?", który odbędzie się 6 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Sala Kominkowej (czytelnia IS UJ), ul. Grodzka 52 w Krakowie. Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wernisaż

Już po raz drugi studenci Instytutu Socjologii UJ wzięli udział w międzybranżowych warsztatach projektowych. Wspólnie z kolegami i koleżankami z Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej oraz Instytutu Filozofii UJ stworzyli projekty miejskiej przestrzeni. Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy tych prac, który odbędzie się 6 lutego 2014 r., czwartek o godzinie 17.15, Dolny Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4
więcej o Zaproszenie na wernisaż
aktualności studenci

IV Maraton Krytyczny

Sekcja Socjologii Krytycznej KNSS UJ zaprasza na IV Maraton Krytyczny, który odbędzie się w dniach 28-30.03.2014 w Domu Pracy Twórczej "STASIN" w Rabce-Zdroju.Ideą Maratonu Krytycznego jest pogłębienie perspektywy socjologicznej, a także poszerzenie jej o przemyślenia studentek i studentów innych kierunków. Do udziału zapraszamy osoby będące obecnie na studiach licencjackich i/lub magisterskich
więcej o IV Maraton Krytyczny
aktualności

Rozmowa w Radiu Kraków

Zapraszamy do posłuchania rozmowy, jaką przeprowadziło Radio Kraków z dr hab. Beatą Kowalską, Agnieszką Król i Anną Wróblewską na temat projektu i filmu "Kraków miastem bez barier?". Materiał dostępny jest na stronie Radia Kraków. Przypominamy, że film powstał w Instytucie Socjologii UJ w ramach studenckiego obozu badawczego "Kraków miastem bez barier? Osoby z niepełnosprawnościami w Krakowie".
więcej o Rozmowa w Radiu Kraków
aktualności

Trwa rejestracja na Kongres Kultury Akademickiej

Za niespełna dwa miesiące czeka nas Kongres Kultury Akademickiej, główne wydarzenie Jubileuszu 650-lecia UJ, którego inicjatorem i autorem programu jest prof. Piotr Sztompka, a głównym organizatorem dr Krzysztof Matuszek.
więcej o Trwa rejestracja na Kongres Kultury Akademickiej
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

Zapraszamy na pokaz filmu pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM), który został przygotowany przez studentów i studentki socjologii UJ. Pokaz odbędzie się 29 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, sala wystawowa A. Przez wiele miesięcy badaczki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziły wywiady z osobami z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową.
więcej o Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"
aktualności studenci doktoranci erasmus

Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ

Serdecznie zapraszamy na Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ, które odbędą się w dniach 21-23 stycznia 2014 (wtorek-czwartek). Każdego dnia w godzinach 10.00-13.00 na stoisku w okolicach Sekretariatu na I piętrze IS UJ będzie można uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji na stypendium, porozmawiać ze studentami i studentkami, którzy uczestniczyli w programie Erasmus, oraz zdobyć praktyczne informacje z pierwszej ręki
więcej o Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ
aktualności

Dr A. Dziuban w radiowej Dwójce

Polecamy rozmowę z dr Agatą Dziuban, która została wyemitowana w radiowym cyklu Programu 2 PR "Skarbiec Nauki Polskiej". W rozmowie dr Dziuban z pasją opowiada o kulturowym kontekście tatuowania ludzkiego ciała. Cały materiał dostępny jest na stronie Polskiego Radia. Dr Agata Dziuban jest adiunktem w Zakładzie Antropologii Społecznej IS UJ, autorką książki "Gry z tożsamością
więcej o Dr A. Dziuban w radiowej Dwójce