Wybitny antropolog w IS UJ

29.11.2013
Zapraszamy na wykład jednego z najwybitniejszych współczesnych antropologów - prof. Timothy Ingolda z Uniwersytetu w Aberdeen. Tytuł wykładu „TO HUMAN IS A VERB". Wykład odbędzie się 2 grudnia o godz. 17.00 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Grodzka 52, sala 79). Jest on częścią Kolokwiów Antropologicznych Polskiego Instytutu Antropologii organizowanych we współpracy z Instytutem Socjologii UJ
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ

Warsztaty międzybranżowe 2013

01.06.2015
W listopadzie 2013 r. odbyła się piąta już edycja warsztatów międzybranżowych, w których wzięli udział studenci i studentki Instytutu Socjologii UJ, Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie, Wydziału Architektury PK i Instytutu Filozofii UJ. Tegoroczny temat warsztatów brzmiał "Trans-formacja lokalnej tożsamości – Forum Cracovia Not". Głównym założeniem warsztatów jest poszerzenie możliwości kształcenia studentów poprzez realizowanie zainteresowań naukowych we współpracy z kierunkami pokrewnymi na różnych uczelniach
więcej o Warsztaty międzybranżowe 2013

Krakowski Festiwal Filmów z Audiodeskrypcją

26.11.2013
W trzy kolejne soboty grudnia (7.12., 14.12, 21.12) zapraszamy na projekcje filmów z audiodeskrypcją w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmów z Audiodeskrypcją, którego organizatorem jest Instytut Socjologii UJ. Jest on dedykowany osobom z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu. W ramach przeglądu odbędą się trzy projekcje z audiodeskrypcją.
więcej o Krakowski Festiwal Filmów z Audiodeskrypcją

Współpraca IS UJ z Grupą RMF

22.11.2013
Z radością informujemy, że IS UJ rozpoczyna współpracę z grupą RMF. Planowane obecnie obszary współpracy to staże dla studentów oraz tzw. zamawiane prace magisterskie. W zeszłym tygodniu przedstawiciele Grupy RMF spotkali się ze studentami Instytutu Socjologii. Grupę RMF reprezentowali p. Mariusz Gołda – dyrektor marketingu oraz p. Szymon Beznic, odpowiedzialny w RMF FM za badania.
więcej o Współpraca IS UJ z Grupą RMF

Wybitny antropolog w IS UJ

21.11.2013
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ

"Mężczyźni, przemoc i przeciwdziałanie przemocy..."

26.11.2013
Zakład Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii UJ, Fundacja Autonomia oraz Towarzystwo Interwencji Kryzysowej zapraszają do udziału w seminarium „MĘŻCZYŹNI, PRZEMOC I PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY POPRZEZ PRACĘ ZE SPRAWCAMI – MIĘDZY TEORIĄ A PRAKTYKĄ"
więcej o "Mężczyźni, przemoc i przeciwdziałanie przemocy..."

Spacer badawczy z seniorami i seniorkami

18.11.2013
Stowarzyszenie "Pracownia Obywatelska" zaprasza studentów i studentki socjologii do udziału w spacerze badawczym w charakterze osób prowadzących grupy. Spacery badawcze będą realizowane w ramach projektu "Seniorzy Decydują". Planowane jest utworzenie 4-5 grup spacerowych. W każdej z grup powinna się znaleźć jedna osoba notująca i jedna sporządzająca dokumentację fotograficzną.
więcej o Spacer badawczy z seniorami i seniorkami

Prof. P. Sztompka dla Uniwersytetu w Berkeley

18.11.2013
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jakiego prof. dr hab. Piotr Sztompka udzielił Uniwersytetowi w Berkeley. Rozmowa z prof. Sztompką jest częścią cyklu wywiadów pt. "Journeys Through Sociology" z Przewodniczącymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Przypominamy, że Pan Profesor sprawował tę prestiżową funkcję w latach 2002-2006.
więcej o Prof. P. Sztompka dla Uniwersytetu w Berkeley

Call for papers – konferencja energetyczna

17.11.2013
Do 15 grudnia można przesyłać propozycje abstraktów na międzynarodową konferencję „Energy Transitions as Societal Transitions: Challenges for the Present and the Future", która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2014 r. w Instytucie Socjologii UJ. Konferencja organizowana jest przez IS UJ we współpracy z ISA (RN 12) i ESA (RC 24). Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie
więcej o Call for papers – konferencja energetyczna

Wykład prof. Juraja Buzalki

14.11.2013
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Juraja Buzalki z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie pt. "Wine Tasting and Distinct Consumption in Slovakia", który odbędzie się 18 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ.
więcej o Wykład prof. Juraja Buzalki