Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności pracownicy

Call for papers – konferencja energetyczna

Do 15 grudnia można przesyłać propozycje abstraktów na międzynarodową konferencję „Energy Transitions as Societal Transitions: Challenges for the Present and the Future", która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2014 r. w Instytucie Socjologii UJ. Konferencja organizowana jest przez IS UJ we współpracy z ISA (RN 12) i ESA (RC 24). Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie
więcej o Call for papers – konferencja energetyczna
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Wykład prof. Juraja Buzalki

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Juraja Buzalki z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie pt. "Wine Tasting and Distinct Consumption in Slovakia", który odbędzie się 18 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ.
więcej o Wykład prof. Juraja Buzalki
aktualności studenci

Czy biznes może służyć innym?

Sekcja Socjologii Krytycznej KNSS UJ zaprasza na jedyne spotkanie z założycielem firmy Not Just Shop, Łukaszem Kalicińskim, które odbędzie się 15 listopada 2013 o godzinie 10 w sali 61 w Instytucie Socjologii przy ul. Grodzkiej 52. Dowiesz się skąd pomysł na stworzenie biznesu, który zarabia po to, by pomagać.
więcej o Czy biznes może służyć innym?
aktualności studenci

Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów

Jeśli chcesz współpracować z prawdziwym biznesem medialnym, przyjdź na spotkanie z Grupą RMF. 14 listopada 2013(czwartek), godz. 16:30, Sala kominkowa (Biblioteka IS UJ).
więcej o Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów
aktualności studenci doktoranci

Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

Zakład Socjologii Struktur Społecznych IS UJ zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 21 listopada (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza w socjologii wygłosi mgr Tomasz Leśniak.
więcej o Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza
aktualności studenci

Warsztaty dot. przestrzeni publicznej

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach studenckich pt. "Jak aranżować przestrzeń publiczną nie tracąc jej tożsamości?". Warsztaty organizowane są w ramach międzynarodowego programu USER (w Krakowie realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa dla dzielnicy Azory), we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Instytutem Socjologii UJ.
więcej o Warsztaty dot. przestrzeni publicznej
aktualności

Wspomnienie o Janinie Katz

18 października 2013 r. zmarła Janina Katz - polska pisarka żydowskiego pochodzenia tworząca po duńsku, tłumaczka polskiej literatury na duński. Janina Katz w latach 60. studiowała socjologię w naszym Instytucie. Przypominamy niezwykle ciekawy wywiad z pisarką z 2006 roku.
więcej o Wspomnienie o Janinie Katz
aktualności studenci doktoranci

Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"

Polska Zielona Sieć (PZS) oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zapraszają na warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?", które odbędą się 25-26 października 2013 r. w Warszawie, Centrum Partnerstwa Społecznego DIALOG, ul. Limanowskiego 23.
więcej o Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"
aktualności

Tytuł doktora honoris causa dla prof. Piotra Sztompki

Z wielką radością informujemy, że Uniwersytet w Sztokholmie (Soedertorn University) zdecydował o przyznaniu prestiżowego tytułu doktora honoris causa prof. dr hab. Piotrowi Sztompce. Uroczystość odbędzie się 22 listopada w Sztokholmie. Panu Profesorowi gratulujemy!
więcej o Tytuł doktora honoris causa dla prof. Piotra Sztompki
aktualności doktoranci pracownicy

Wystawa zdjęć "Terra incognita"

Od 14 października w IS UJ dostępna będzie wystawa zdjęć pt. "Terra Incognita", stworzona przez streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, fotografa Mirosława Mrozika i osoby bezdomne. Składa się z dwóch części: portretów osób bezdomnych wraz z ich hobby...
więcej o Wystawa zdjęć "Terra incognita"