Czy biznes może służyć innym?

14.11.2013
Sekcja Socjologii Krytycznej KNSS UJ zaprasza na jedyne spotkanie z założycielem firmy Not Just Shop, Łukaszem Kalicińskim, które odbędzie się 15 listopada 2013 o godzinie 10 w sali 61 w Instytucie Socjologii przy ul. Grodzkiej 52. Dowiesz się skąd pomysł na stworzenie biznesu, który zarabia po to, by pomagać.
więcej o Czy biznes może służyć innym?

Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów

14.11.2013
Jeśli chcesz współpracować z prawdziwym biznesem medialnym, przyjdź na spotkanie z Grupą RMF. 14 listopada 2013(czwartek), godz. 16:30, Sala kominkowa (Biblioteka IS UJ).
więcej o Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów

Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

04.11.2013
Zakład Socjologii Struktur Społecznych IS UJ zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 21 listopada (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza w socjologii wygłosi mgr Tomasz Leśniak.
więcej o Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

Warsztaty dot. przestrzeni publicznej

31.10.2013
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach studenckich pt. "Jak aranżować przestrzeń publiczną nie tracąc jej tożsamości?". Warsztaty organizowane są w ramach międzynarodowego programu USER (w Krakowie realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa dla dzielnicy Azory), we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Instytutem Socjologii UJ.
więcej o Warsztaty dot. przestrzeni publicznej

Wspomnienie o Janinie Katz

24.10.2013
18 października 2013 r. zmarła Janina Katz - polska pisarka żydowskiego pochodzenia tworząca po duńsku, tłumaczka polskiej literatury na duński. Janina Katz w latach 60. studiowała socjologię w naszym Instytucie. Przypominamy niezwykle ciekawy wywiad z pisarką z 2006 roku.
więcej o Wspomnienie o Janinie Katz

Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"

21.10.2013
Polska Zielona Sieć (PZS) oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zapraszają na warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?", które odbędą się 25-26 października 2013 r. w Warszawie, Centrum Partnerstwa Społecznego DIALOG, ul. Limanowskiego 23.
więcej o Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"

Tytuł doktora honoris causa dla prof. Piotra Sztompki

18.10.2013
Z wielką radością informujemy, że Uniwersytet w Sztokholmie (Soedertorn University) zdecydował o przyznaniu prestiżowego tytułu doktora honoris causa prof. dr hab. Piotrowi Sztompce. Uroczystość odbędzie się 22 listopada w Sztokholmie. Panu Profesorowi gratulujemy!
więcej o Tytuł doktora honoris causa dla prof. Piotra Sztompki

Wystawa zdjęć "Terra incognita"

18.10.2013
Od 14 października w IS UJ dostępna będzie wystawa zdjęć pt. "Terra Incognita", stworzona przez streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, fotografa Mirosława Mrozika i osoby bezdomne. Składa się z dwóch części: portretów osób bezdomnych wraz z ich hobby...
więcej o Wystawa zdjęć "Terra incognita"

Polsko-macedońskie seminarium socjologiczne

04.10.2013
W dniach 3-6 października w Instytucie Socjologii odbywa się XI Cracow-Skopje Sociological Seminar pt. "Forming national identity in the global age: the Macedonian case". Seminarium poświęcone jest procesowi tworzenia i transformacji tożsamości narodowej Macedończyków w okresie ostatnich 20 lat, uwzględniającemu różne jego wymiary, m.in. takie jak: polityka tożsamościowa tworzona przez państwo, relacje większość-mniejszość
więcej o Polsko-macedońskie seminarium socjologiczne

"Czy należy gonić króliczka? Rzecz o rozwoju zrównoważonym"

02.10.2013
Wszystkim zainteresowanym polecamy prezentację z wykładu, który prof. dr hab. Krzysztof Gorlach wygłosił 2 października podczas inauguracji roku akademickiego 2013/14 w Auli Collegium Novum. Za prowokacyjnym tytułem "Czy należy gonić króliczka? Rzecz o rozwoju zrównoważonym" krył się niezwykle interesujący wykład o różnym rozumieniu pojęcia rozwoju społecznego.
więcej o "Czy należy gonić króliczka? Rzecz o rozwoju zrównoważonym"