Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Przestrzenie Troski. Podsumowanie interdyscyplinarnych, studenckich warsztatów NOWA PRZESTRZEŃ

28.01.2022
Gorąco polecamy lekturę czasopisma "Architektura i Biznes", które opublikowało materiał Przestrzenie Troski. Podsumowanie interdyscyplinarnych, studenckich warsztatów NOWA PRZESTRZEŃ o ostatniej edycji studenckich międzybranżowych warsztatów "Nowa Przestrzeń" odbywających pod koniec listopada 2021 roku się pod hasłem Przestrzenie troski. Celem uczestników i uczestniczek było zaprojektowanie sprawiedliwej przestrzeni publicznej i zastanowienie się nad tym, co definiuje życie w mieście. Interdycyplinarne warsztaty organizowane są przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie we współpracy ze studentami i kadrą Instytutu Socjologii UJ, Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ oraz Katedrą Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie. Przypomnijmy, że Instytut Socjologii UJ aktywnie ucze
więcej o Przestrzenie Troski. Podsumowanie interdyscyplinarnych, studenckich warsztatów NOWA PRZESTRZEŃ

Komunikat Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ ws. zmiany trybu kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

28.01.2022
KOMUNIKAT Dziekana Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z 28 stycznia 2022 r. w sprawie: zmiany trybu kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników Wydziału, w sytuacji wzrastającej liczby zachorowań na Covid-19, zostają wprowadzone zmiany w organizacji kształcenia. Od dnia 25 lutego do 13 marca 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym. We wskazanym terminie zajęcia praktyczne i laboratoryjne, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, mogą się odbywać w trybie stacjonarnym.
więcej o Komunikat Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ ws. zmiany trybu kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"

24.01.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Obecnie nie zadaje się już pytania, „czy” religijność społeczeństwa polskiego się zmienia, bo dokumentują to liczne badania, także badania CBOS, które będą tu analizowane. Pytamy raczej „jak” i „dlaczego” to się dzieje: na czym ten proces polega, jakie są jego mechanizmy, jakie czynniki go przyspieszają.
więcej o Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"

List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.01.2022
Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem COVID-19 na ostatnim kolegium rektorsko-dziekańskim podjąłem decyzję o zmianie trybu pracy Uczelni od 21 stycznia do końca semestru zimowego. Państwo Dziekani i Kierownicy jednostek prowadzących zajęcia dydaktyczne otrzymali uprawnienia do przeniesienia zajęć realizowanych dotychczas w bezpośrednim kontakcie w zdalny tryb pracy, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dopuszcza się prowadzenie w trybie kontaktowym zajęć wymagających infrastruktury badawczej i laboratoryjnej lub kształtujących umiejętności praktyczne, a także koniecznych badań w ramach przygotowania sprawdzianów semestralnych, prac dyplomowych. Każdorazowo decyzja o wyborze trybu pracy musi uwzględniać specyfikę kierunku kształcenia.
więcej o List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”

21.01.2022
Zapraszamy do udziału w konkursie na stanowisko stypendysty.tki w projekcie Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego, realizowanym na Wydziale Filozoficznym UJ i finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (OPUS 21); kierowniczka projektu: dr hab. Marta Smagacz-Poziemska, prof. UJ. Okres stypendium: 1.03.2022 r. – 30.09.2022 r. Konkurs, jego rozstrzygnięcie oraz zatrudnienie stypendysty.tki odbędzie się zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki – patrz: uchwala25_2019-zal1.pdf (ncn.gov.pl).
więcej o Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”

Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19

21.01.2022
Informujemy, że zgodnie z treścią Komunikatu Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z 21 stycznia 2022 r. w sprawie: zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19, od dnia 24 do 28 stycznia 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym. Organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem, z możliwością przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.
więcej o Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19

Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS

19.01.2022
Szanowni Państwo, przekazujemy werdykt Jury konkursu Sekcji Antropologii Społecznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego na najlepsze badanie antropologiczne roku 2021 (monografia). Z ogromną przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w konkursie otrzymała monografia dr Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zmiany w systemach żywnościowych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzasadnienie Jury: Monografia Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zm
więcej o Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS

FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

18.01.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 25 stycznia 2022 roku w godzinach 13:30 - 14:30, on-line na platformie MsTeams link do spotkania kod zespołu Forum IS UJ: b6tn868 Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr Agaty Dziuban i dr Justyny Struzik, pt. HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce. W latach 2016 - 2019 dr Dziuban i dr Struzik prowadziły badania nad historiami polityk i aktywizmu HIV/AIDS w Polsce i Europie w ramach projektu EUROPACH: Disentangling European HIV/AIDS Policies. Activism, Citizenship and Health. Zapowiedź wystąpienia: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce Trwająca od blisko dwóch lat pandemia koronowirusa oraz społeczne, polityczne i ekonomiczne odpowiedzi na nią (rozmaite narzędzia zdrowia publicznego, prawo i oddolne mobilizacje obywatelek i obywateli), prowokują szersze spojrzenie na dziejące się epidemie i sposoby ich przeżywania. W ramach kolej
więcej o FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"

07.01.2022
Szanowni Państwo, mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Big Data pozwala na zachłyśnięcie się dawniej niedostępną skalą danych o zachowaniach ludzkich. Można mówić wręcz o „datyfikacji” nauk społecznych. Jednakże powoduje ona także natłok wniosków z przypadkowych korelacji, brak kontekstualizacji wyników, a także płytkie interpretacje.
więcej o Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"

Świąteczne życzenia

23.12.2021
Na nadchodzący świąteczno-noworoczny czas życzymy Państwu zdrowia, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków, radości oraz wielu pięknych chwil w gronie Bliskich. Niech Nowy 2022 rok przyniesie nam wszystkim szczęście i spełnienie marzeń oraz pozwoli z powodzeniem realizować wszelkie plany i zamierzenia!
więcej o Świąteczne życzenia