Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Socjologia w Centrum

Socjologia w Centrum to cykl debat naukowych w Instytucie Socjologii UJ, które dotyczą najnowszych publikacji książkowych naszych pracowniczek i pracowników, a także monografii gości zapraszanych z innych ośrodków akademickich. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, w czwartki - i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób!

W styczniu 2024 roku odbyło się pierwsze spotkanie w reaktywowanym po przerwie wymuszonej pandemią cyklu.

 

Web Content Display Web Content Display

Spotkania w ramach cyklu od 2024 roku

swc-2

Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym

Instytut Socjologii UJ i Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w ramach cyklu Socjologia w Centrum zapraszają na spotkanie zatytułowane Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: "Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym". Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2024 r. (czwartek) o godz. 14:00 w Instytucie Socjologii UJ (ul. Grodzka 52) w Sali Kominkowej – Czytelni Biblioteki IS UJ (I piętro). Podczas debaty będziemy rozmawiać z Autorami książki Rozwój jako ruch społeczny: dr. hab. Grzegorzem Forysiem, prof. UKEN (Uniwersytet UKEN) prof. dr. hab. Krzysztofem Gorlachem (Uniwersytet Jagielloński, profesor emeritus) a także z zaproszonymi w roli dyskutantów Gośćmi:
Read More o Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym

Web Content Display Web Content Display

Spotkania w ramach cyklu: 2014 - 2020

swc

Po co nam muzyka? O muzyce i społeczeństwie okiem (i uchem) socjologa

W środę, 14 stycznia 2015 r. w ramach cyklu Socjologia w Centrum odbyło się spotkanie Po co nam muzyka? O muzyce i społeczeństwie okiem (i uchem) socjologa. Inspiracją do dyskusji stała się książka dr Barbary Jabłońskiej Socjologia muzyki (Scholar, Warszawa 2014). W dyskusji udział wzięli: dr Barbara Jabłońska (IS UJ) prof. dr hab. Krzysztof Frysztacki (IS UJ) dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz (Akademia Muzyczna) prof. dr hab. Piotr Sztompka (IS UJ).
Read More o Po co nam muzyka? O muzyce i społeczeństwie okiem (i uchem) socjologa
swc

Poruszone miasto. Krajobraz powyborczy

Poruszone miasto. Krajobraz powyborczy to tytuł debaty, którą zorganizował Instytut Socjologii UJ wraz z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Spotkanie, w ramach naszego cyklu Socjologia w centrum, odbyło się 11 grudnia 2014 r. Wzięli w nim udział: Anna Ratecka (Kraków Przeciw Igrzyskom) Tomasz Leśniak (Kraków Przeciw Igrzyskom) dr Paweł Kubicki (Instytut Europeistyki UJ) dr hab. Beata Kowalska (Instytut Socjologii UJ). Uczestnicy dyskusji wspólnie zastanawiali się m.in. nad tym, czym są i kogo reprezentują ruchy miejskie, jaka była i jest ich rola polityczna i znaczenie dla dyskursu o mieście.
Read More o Poruszone miasto. Krajobraz powyborczy
swc

Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów

4 grudnia 2014 r. w ramach cyklu Socjologia w Centrum odbyło się spotkanie pt.: Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów. O tym, jak pieniądz bezgotówkowy tworzy nowe społeczeństwo, opowiadał dr hab. prof. UJ Wiesław Gumuła (IS UJ). W dyskusji udział wzięli także: prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki (IFiS PAN) prof. dr hab. Jan K. Solarz (Społeczna Akademia Nauk Łódź-Warszawa).
Read More o Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów