Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na konferencję naukową "Jak feminizm zmienia uniwersytet "

15.02.2024
Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową Jak feminizm zmienia uniwersytet    Data: 8 marca 2024 roku, godz. 10:00 - 15:00    Miejsce: Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24, Kraków   Wydarzenie towarzyszące obchodom 130-lecia kobiet w Uniwersytecie Jagiellońskim. Konferencja będzie zarazem okazją do świętowania Jubileuszu 40-lecia pracy naukowej Profesor Krystyny Slany. Zorganizowana przez Zakład Intersekcjonalnych Badań Społecznych, we współpracy z Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ. Rejestracja na konferencję przez FORMULARZ   Program    10:00 Otwarcie konferencji  10:30 Wykłady plenarne Profesor Krystyna Slany, Uniwersytet Jagielloński  Profesor Małgorzata Fuszara, Uniwersytet Warszawski  Dr Marcin Śmietana, University of Cambridge  Moderacja: Profesor Beata Kowalska, Uniwersytet Jagielloński 12:00 Przerwa    12:30 Sesja naukowa: Jak feminizm zmienia uniwersytet?   Moderacja: Dr Justyna Struzik  
więcej o Zaproszenie na konferencję naukową "Jak feminizm zmienia uniwersytet "

Rejestracja na kursy w IS UJ w semestrze letnim

29.01.2024
Informujemy, że rejestracja na kursy realizowane w Instytucie Socjologii UJ w semestrze letnim 2023/2024 odbędzie się w systemie USOSweb w dwóch turach: Pierwsza tura obejmie rejestrację wyłącznie na kursy obligatoryjne. Rozpocznie się 12 lutego 2024 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 i potrwa do 14 lutego 2024 r. (środa) do godz. 16:00 Druga tura obejmie rejestrację wyłącznie na kursy fakultatywne. Rozpocznie się 16 lutego 2024 r. (piątek) o godz. 10:00 i potrwa do 22 lutego 2024 r. (czwartek) do godz. 12:00
więcej o Rejestracja na kursy w IS UJ w semestrze letnim

Badanie: nieuczciwe wykorzystywanie ChatGPT przez studentów i strategie zapobiegania

24.01.2024
Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem i wypełnienie załączonego w treści kwestionariusza. Celem tego kwestionariusza jest zebranie informacji na temat strategii i metod stosowanych przez wykładowców i wykładowczynie do kontroli i zapobiegania nieuczciwemu korzystaniu przez studentów i studentki z narzędzi takich jak ChatGPT. Badanie prowadzone jest w ramach międzynarodowego projektu badawczego EDUCAT(H)UM. Education at the Frontiers of the Human. The Challenge of New Technologies, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Nauki oraz Słoweńską Agencję Badawczą. Osoby przeprowadzające badanie reprezentują Wydział "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Badań nad Edukacją w Ljubljanie. Kwestionariusz jest całkowicie anonimowy, a wypełnienie go powinno zająć około dziesięciu minut.
więcej o Badanie: nieuczciwe wykorzystywanie ChatGPT przez studentów i strategie zapobiegania

Socjologia w Centrum: „Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym"

10.01.2024
Instytut Socjologii UJ i Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w ramach cyklu Socjologia w Centrum zapraszają na spotkanie "Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym" W jaki sposób można rozumieć pojęcia rozwoju i ruchu społecznego? Co ma w nich wymiar indywidualny, jednostkowy, a co definiowane jest jako relacyjne i społeczne? Co decyduje o dynamice przemian społecznych w czasach globalizacji? W jaki warunkach rozwój staje się zrównoważony i jak wpływa to na kształt społeczeństwa? W jaki sposób teorie ruchów społecznych mogą być przydatne do zrozumienia rozwoju zrównoważonego i szerzej -
więcej o Socjologia w Centrum: „Wokół książki Grzegorza Forysia i Krzysztofa Gorlacha: Rozwój jako ruch społeczny. Wykłady o ruchach społecznych i rozwoju zrównoważonym"

Zaproszenie na Konferencję "Polityka gotowości na wypadek katastrof humanitarnych Perspektywa pomocy społecznej"

10.01.2024
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Instytut Socjologii UJ zapraszają na konferencję Polityka gotowości na wypadek katastrof humanitarnych. Perspektywa pomocy społecznej. Konferencja jest wynikiem współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, Instytutu Socjologii UJ oraz Katedry Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UJ zainicjowanej w 2023 roku w ramach projektu Behaviour in Crisis Lab UJ Instytucje pomocowe – perspektywa uważności na traumę, wspieranego przez międzynarodową grupę badawczą Healthy Social-welfare Organization – Alliance for Resilience (HEALTHY SOAR). Adresowana jest do pracowników systemu pomocy społecznej, a także osób zajmujących się tematyką reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz osób narażonych na pracę w takich warunkach.
więcej o Zaproszenie na Konferencję "Polityka gotowości na wypadek katastrof humanitarnych Perspektywa pomocy społecznej"