Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Interdyscyplinarne podejście do pracy z osobami skazanymi i pokrzywdzonymi przestępstwem - stan obecny i perspektywy”

19.12.2022
Szanowni Państwo, Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej, Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Zakład Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej, Instytut Pedagogiki, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Interdyscyplinarne podejście do pracy z osobami skazanymi i pokrzywdzonymi przestępstwem - stan obecny i perspektywy, która odbędzie się on-line w dniu 28 lutego 2023 r.
więcej o Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Interdyscyplinarne podejście do pracy z osobami skazanymi i pokrzywdzonymi przestępstwem - stan obecny i perspektywy”

Nagroda im. Lwa Sapiehy - nabór kandydatur do Nagrody na rok akademicki 2023/24

07.12.2022
Kapituła Nagrody im. Lwa Sapiehy ogłasza nabór kandydatur do Nagrody na rok akademicki 2023/24 NAGRODA IM. LWA SAPIEHY POD HONOROWYM PATRONATEM ANDRZEJA DUDY PREZYDENTA RP mająca na celu honorowanie wybitnych zasług obywateli Białorusi w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz budowaniu niepodległej, demokratycznej Białorusi – skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Europie Środkowej i Wschodniej.
więcej o Nagroda im. Lwa Sapiehy - nabór kandydatur do Nagrody na rok akademicki 2023/24

Terminy składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku

06.12.2022
Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z treścią Komunikatu nr 24 Kwestora UJ z dnia 7 listopada 2022 roku w sprawie: terminów składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku (nie dotyczy Collegium Medicum).
więcej o Terminy składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Harhajem

01.12.2022
To, czego potrzebujemy dzisiaj to BLISKOŚĆ, AUTENTYZM i POROZUMIENIE w relacjach. Jednym słowem określamy to SAMOPOMOCĄ. To nie tylko nasze codzienne działania na rzecz Bliskich, ale tez bardzo ciekawe rozwiązania instytucjonalne! Już 6 grudnia mikołajkowy prezent dla wszystkich, którym bliskie są rozmowy o Człowieku, relacjach i innowacyjnych działaniach – spotkanie z liderem działań samopomocowych w Polsce i twórcą gdyńskiego Centrum Samopomocy, pedagogiem i pracownikiem socjalnym z krwi i kości Piotrem Harhajem i jego kosmicznymi akcjami! Jeśli chcesz się dowiedzieć, co ma Święty Walenty do róży, jaki jednoksiąg napisali ludzie z Trójmiasta (i nie tylko), spotkać się z doświadczeniem przezwyciężania kryzysów – we wtorkowy poranek odpakuj nasz mikołajkowy prezent i dołącz do spotkania online na ZOOM!
więcej o Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Harhajem

Zaproszenie na Zjazd Katedr Socjologii Polityki i pokrewnych na Uniwersytecie Warszawskim

24.11.2022
Szanowni Państwo, Katedra Socjologii Polityki Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego pragnie rozpocząć cykliczne spotkania katedr/zakładów o podobnym profilu. Proponujemy pierwsze spotkanie w formule konferencji naukowej. Jej temat: Kryzys państwa? Państwo wobec kryzysów Spór o siłę współczesnego państwa trwa od dziesięcioleci i ma wiele wymiarów. Jeden jego wymiar stanowi ocena charakteru i intensywności procesów globalizacji. Czy rzeczywiście jest tak, jak prognozował Zygmunt Bauman, że globalizacja sprowadza rolę państwa tylko do roli żandarma, bo monopol fizycznej przemocy pozostaje przy państwie, podczas gdy inne monopole państwo utraciło bezpowrotnie, czy też tradycyjne państwo ma się całkiem dobrze i, jak chce szkoła realizmu, jest absolutnie dominującym aktorem stosunków międzynarodowych.
więcej o Zaproszenie na Zjazd Katedr Socjologii Polityki i pokrewnych na Uniwersytecie Warszawskim