Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"

24.01.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Obecnie nie zadaje się już pytania, „czy” religijność społeczeństwa polskiego się zmienia, bo dokumentują to liczne badania, także badania CBOS, które będą tu analizowane. Pytamy raczej „jak” i „dlaczego” to się dzieje: na czym ten proces polega, jakie są jego mechanizmy, jakie czynniki go przyspieszają.
Read More o Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"
aktualności

List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.01.2022
Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem COVID-19 na ostatnim kolegium rektorsko-dziekańskim podjąłem decyzję o zmianie trybu pracy Uczelni od 21 stycznia do końca semestru zimowego. Państwo Dziekani i Kierownicy jednostek prowadzących zajęcia dydaktyczne otrzymali uprawnienia do przeniesienia zajęć realizowanych dotychczas w bezpośrednim kontakcie w zdalny tryb pracy, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dopuszcza się prowadzenie w trybie kontaktowym zajęć wymagających infrastruktury badawczej i laboratoryjnej lub kształtujących umiejętności praktyczne, a także koniecznych badań w ramach przygotowania sprawdzianów semestralnych, prac dyplomowych. Każdorazowo decyzja o wyborze trybu pracy musi uwzględniać specyfikę kierunku kształcenia.
Read More o List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego
aktualności studenci

Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”

21.01.2022
Zapraszamy do udziału w konkursie na stanowisko stypendysty.tki w projekcie Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego, realizowanym na Wydziale Filozoficznym UJ i finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (OPUS 21); kierowniczka projektu: dr hab. Marta Smagacz-Poziemska, prof. UJ. Okres stypendium: 1.03.2022 r. – 30.09.2022 r. Konkurs, jego rozstrzygnięcie oraz zatrudnienie stypendysty.tki odbędzie się zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki – patrz: uchwala25_2019-zal1.pdf (ncn.gov.pl).
Read More o Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19

21.01.2022
Informujemy, że zgodnie z treścią Komunikatu Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z 21 stycznia 2022 r. w sprawie: zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19, od dnia 24 do 28 stycznia 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym. Organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem, z możliwością przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.
Read More o Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19
aktualności

Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS

19.01.2022
Szanowni Państwo, przekazujemy werdykt Jury konkursu Sekcji Antropologii Społecznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego na najlepsze badanie antropologiczne roku 2021 (monografia). Z ogromną przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w konkursie otrzymała monografia dr Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zmiany w systemach żywnościowych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzasadnienie Jury: Monografia Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zm
Read More o Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS
aktualności studenci doktoranci pracownicy

FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

18.01.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 25 stycznia 2022 roku w godzinach 13:30 - 14:30, on-line na platformie MsTeams link do spotkania kod zespołu Forum IS UJ: b6tn868 Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr Agaty Dziuban i dr Justyny Struzik, pt. HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce. W latach 2016 - 2019 dr Dziuban i dr Struzik prowadziły badania nad historiami polityk i aktywizmu HIV/AIDS w Polsce i Europie w ramach projektu EUROPACH: Disentangling European HIV/AIDS Policies. Activism, Citizenship and Health. Zapowiedź wystąpienia: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce Trwająca od blisko dwóch lat pandemia koronowirusa oraz społeczne, polityczne i ekonomiczne odpowiedzi na nią (rozmaite narzędzia zdrowia publicznego, prawo i oddolne mobilizacje obywatelek i obywateli), prowokują szersze spojrzenie na dziejące się epidemie i sposoby ich przeżywania. W ramach kolej
Read More o FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"

07.01.2022
Szanowni Państwo, mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Big Data pozwala na zachłyśnięcie się dawniej niedostępną skalą danych o zachowaniach ludzkich. Można mówić wręcz o „datyfikacji” nauk społecznych. Jednakże powoduje ona także natłok wniosków z przypadkowych korelacji, brak kontekstualizacji wyników, a także płytkie interpretacje.
Read More o Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"
aktualności

Świąteczne życzenia

23.12.2021
Na nadchodzący świąteczno-noworoczny czas życzymy Państwu zdrowia, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków, radości oraz wielu pięknych chwil w gronie Bliskich. Niech Nowy 2022 rok przyniesie nam wszystkim szczęście i spełnienie marzeń oraz pozwoli z powodzeniem realizować wszelkie plany i zamierzenia!
Read More o Świąteczne życzenia
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie pt. Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania

21.12.2021
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu Otwarte Wykłady Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej Krakowskie szkice do obrazu polskiej pracy socjalnej Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania 12 stycznia 2022 roku godz. 10.00 - 13.00 w formule on-line na platformie ZOOM (link do spotkania) Współorganizatorzy: Zakład Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii UJ Katedra Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej Instytut Socjologii i Pracy Socjalnej UPJPII Zakład Polityki Społecznej Instytutu Nauk Socjologicznych UR
Read More o Zaproszenie na spotkanie pt. Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania
aktualności studenci doktoranci pracownicy praca socjalna - aktualnosci

FORUM IS UJ: Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej

08.12.2021
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 14 grudnia 2021 roku w godzinach 13:30-14:30, w sali Kominkowej Instytutu Socjologii UJ (czytelnia Biblioteki) oraz on-line na platformie MsTeams. Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr. hab. Huberta Kaszyńskiego, prof. UJ, zatytułowanego Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkanie będzie transmitowane on-line na platformie MsTeams - kanał Forum IS UJ kod dostępu: b6tn868 link do spotkania w MsTeams
Read More o FORUM IS UJ: Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej