Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Announcements

Terminy składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku

06.12.2022
Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z treścią Komunikatu nr 24 Kwestora UJ z dnia 7 listopada 2022 roku w sprawie: terminów składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku (nie dotyczy Collegium Medicum).
Read More o Terminy składania dokumentów rozliczeniowych dotyczących 2022 roku

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Harhajem

01.12.2022
To, czego potrzebujemy dzisiaj to BLISKOŚĆ, AUTENTYZM i POROZUMIENIE w relacjach. Jednym słowem określamy to SAMOPOMOCĄ. To nie tylko nasze codzienne działania na rzecz Bliskich, ale tez bardzo ciekawe rozwiązania instytucjonalne! Już 6 grudnia mikołajkowy prezent dla wszystkich, którym bliskie są rozmowy o Człowieku, relacjach i innowacyjnych działaniach – spotkanie z liderem działań samopomocowych w Polsce i twórcą gdyńskiego Centrum Samopomocy, pedagogiem i pracownikiem socjalnym z krwi i kości Piotrem Harhajem i jego kosmicznymi akcjami! Jeśli chcesz się dowiedzieć, co ma Święty Walenty do róży, jaki jednoksiąg napisali ludzie z Trójmiasta (i nie tylko), spotkać się z doświadczeniem przezwyciężania kryzysów – we wtorkowy poranek odpakuj nasz mikołajkowy prezent i dołącz do spotkania online na ZOOM!
Read More o Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Harhajem

Zaproszenie na Zjazd Katedr Socjologii Polityki i pokrewnych na Uniwersytecie Warszawskim

24.11.2022
Szanowni Państwo, Katedra Socjologii Polityki Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego pragnie rozpocząć cykliczne spotkania katedr/zakładów o podobnym profilu. Proponujemy pierwsze spotkanie w formule konferencji naukowej. Jej temat: Kryzys państwa? Państwo wobec kryzysów Spór o siłę współczesnego państwa trwa od dziesięcioleci i ma wiele wymiarów. Jeden jego wymiar stanowi ocena charakteru i intensywności procesów globalizacji. Czy rzeczywiście jest tak, jak prognozował Zygmunt Bauman, że globalizacja sprowadza rolę państwa tylko do roli żandarma, bo monopol fizycznej przemocy pozostaje przy państwie, podczas gdy inne monopole państwo utraciło bezpowrotnie, czy też tradycyjne państwo ma się całkiem dobrze i, jak chce szkoła realizmu, jest absolutnie dominującym aktorem stosunków międzynarodowych.
Read More o Zaproszenie na Zjazd Katedr Socjologii Polityki i pokrewnych na Uniwersytecie Warszawskim

Indywidualne Karty Przydziału Zajęć

15.11.2022
Szanowni Państwo, zapraszam uprzejmie do sekretariatu Instytutu (pok. 52) w celu zweryfikowania i podpisania Kart Indywidualnego Przydziału Zajęć na rok akademicki 2022/2023.  Podpisy należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 28 listopada br. Będę bardzo wdzięczna za jego dotrzymanie.  Karty mogą być również podpisane elektronicznie, podpisem kwalifikowanym, ale po wcześniejszym uzgodnieniu ze mną wymiaru zajęć w bieżącym roku akademickim. Wyślę wówczas skan dokumentu e-mailem. Jednocześnie proszę wszystkich Państwa Koordynatorów Specjalizacji i osoby prowadzące zajęcia wspólne, o przekazanie daty końcowej osobom zatrudnionym w ramach Umów Cywilno-Prawnych – ich Karty są również potrzebne w rozliczeniu.
Read More o Indywidualne Karty Przydziału Zajęć

Konkurs i akredytacja dla najlepszych kierunków studiów w Polsce

08.11.2022
8.edycja Ogólnopolskiego Konkursu Akredytacyjnego Studia z Przyszłością Zgłoszenia przyjmujemy w terminie do 16 grudnia 2022 roku (piątek) Uprzejmie przypominamy, że trwa nabór zgłoszeń w 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego Studia z Przyszłością, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Celem Konkursu jest akredytacja i promocja wśród kandydatów na studia najlepszych, najbardziej wartościowych i innowacyjnych kierunków kształcenia prowadzonych przez polskie uczelnie publiczne i niepubliczne.
Read More o Konkurs i akredytacja dla najlepszych kierunków studiów w Polsce