Harmonogram spotkań

Spotkania otwarte odbywać się będą w środy o godzinie 17.30.
Harmonogram:

 • 26 lutego – spotkanie organizacyjno-merytoryczne
 • 11 marca
 • 25 marca
 • 1 kwietnia
 • 8 kwietnia 
 • 15 kwietnia 
 • 22 kwietnia
 • 29 kwietnia
 • 6 maja
 • 13 maja
 • 10 czerwca - podsumowanie

MIEJSCE:
Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 (Collegium Broscianum)
sala 79 (II piętro)


UWAGA!
Z uwagi na bieżącą sytuację kurs odbywa się w formie zdalnej w ramach Akademii KlimatUJ ONLINE! Więcej informacji w 
WYDARZENIU
 

Published Date: 27.02.2020
Published by: Olga Maciejewska

Relacje ze spotkań

» 26 lutego 2020 r.

Pierwsze spotkanie w ramach kursu „Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna”............ za nami!

W środę, 26 lutego 2020 r. odbyło się inauguracyjne spotkanie rozpoczynające serię wykładów, warsztatów i dyskusji na temat kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Zebrałyśmy_liśmy się w niemal 50 osób, aby lepiej się poznać, zrozumieć ideę kursu oraz podzielić indywidualnymi przemyśleniami na temat problemu, który nas wszystkich dotyczy.

W kursie biorą udział osoby z kierunków takich jak: informatyka, biologia, religioznawstwo, prawo, zarządzanie, biotechnologia, socjologia i inne. Jest on zatem interdyscyplinarny nie tylko ze względu na podejmowaną tematykę, ale również dzięki uczestniczkom i uczestnikom, którzy chcą zdobywać rzetelną, naukową wiedzę na temat kryzysu klimatyczno-ekologicznego oraz, w oparciu o tę wiedzę, wspólnie działać na rzecz adaptacji do kryzysu.

Dyskusja, która odbyła się po obejrzeniu filmów na temat topnienia lodowców w Himalajach oraz uchodźczyń_ców klimatycznych w Bangladeszu była jedynie przedsmakiem kolejnych spotkań, które czekają nas w tym semestrze. Wiele tematów pozostało otwartych (takich jak, na przykład, rola systemu formalnej i nieformalnej edukacji oraz tzw. szybkiej edukacji poprzez protesty społeczne w adaptacji do zmian klimatycznych). Z pewnością będziemy do tych tematów powracać wkrótce dzięki zaproszonym gościniom i gościom.

Kolejne spotkanie już 11. marca! Będzie ono dotyczyło problemu tzw. szóstego wymierania. Poprowadzi je dla nas dr hab. Zofia Prokop z Instytutu Nauk o Środowisku UJ. Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty i zapraszamy na nie każdego, kto chce zrozumieć co się dzieje oraz co robić!

Podczas spotkania swoją inaugurację miała także petycja do Rektora UJ przygotowana przez klimatUJ, dostępna na STRONIE. Petycja ta dotyczy wezwania do przyjęcia Strategii Klimatycznej na naszym Uniwersytecie. Chcemy, aby nasza uczelnia, jako najstarszy uniwersytet w Polsce i największa pracodawczyni w regionie, wzięła odpowiedzialność i podjęła niezbędne działania mitygacyjne i adaptacyjne do sytuacji, w której się znajdujemy.

Zapraszamy!

 

» 1 kwietnia 2020 r.

 

Zapraszamy do obejrzenia NAGRANIA WYKŁADU dr hab. Zofii Prokop i dr hab. Piotra Łukasika z Instytutu Nauk o Środowisku UJ pt. Życie w czasach wielkiego wymierania. Co się dzieje i co robić?

 

» 8 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia NAGRANIA Z WYKŁADU dr Marty Shaw z Instytutu Spraw Publicznych UJ, pt. System edukacji a kryzys klimatyczny: Jak nasze mózgi niszczą środowisko i co można z tym zrobić?

 

» 15 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia NAGRANIA WYKŁADU dr Joanny Grzymały-Moszczyńskiej i dr Katarzyny Jaśko pt. Psychologia aktywizmu.

» 22 kwietnia 2020 r.

 

 

» 29 kwietnia 2020 r.

 

 

» 6 maja 2020 r.

 

 

» 13 maja 2020 r.

 

 

» 20 maja 2020 r.

 

 

» 27 maja 2020 r.

 

 

» 3 czerwca 2020 r.