Opowieści niesamowite? Doświadczenia terenowe badaczek męskości i nie tylko

Opowieści niesamowite? Doświadczenia terenowe badaczek męskości i nie tylko

Dyskusja Sekcji Socjologii Płci PTS wokół artykułu Katarzyny Wojnickiej


Jak kształtują się relacje między badaczką a badanymi, gdy ci są cis-heteroseksualnymi białymi mężczyznami z klasy średniej? Jaką rolę pełni gender w interakcjach w badaniach terenowych, dotyczących kulturowych kontekstów re/produkowania męskości? W jaki sposób intersekcjonalny status badaczki, konstytuowany przez seksualność, narodowość i klasę społeczną, komplikuje się w różnych krajach i jak wpływa on na relacje władzy w procesie badawczym?

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez Sekcję Socjologii Płci Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, tym razem wokół artykułu Katarzyny Wojnickiej pt. Sex and the Fieldwork: Gender, Sexuality, Nationality, and Social Class in Research on European (Heterosexual) Men (International Journal of Qualitative Methods, 2020). W trakcie spotkania Autorka opowie o władzy, wykluczeniu i nierówności w swoich doświadczeniach z różnych projektów w Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii, poświeconych praktykom i wzorom męskości. W dyskusji wokół tekstu liczymy również na zaangażowanie publiczności i opowieści o genderowych doświadczeniach z własnych badań terenowych.

Tekst do pobrania jest na STRONIE CZASOPISMA


Spotkanie poprowadzi Katarzyna Leszczyńska – członkini Zarządu Sekcji Socjologii Płci.

Katarzyna Wojnicka - doktorka socjologii, pracuje w Instytucie Socjologii i Wiedzy o pracy oraz Centrum Badań Europejskich na Uniwersytecie Goeteborskim w Szwecji. Zajmuje się m.in. krytycznymi studiami nad mężczyznami i męskościami, głównie w perspektywie ruchów społecznych oraz w kontekście migracji. Mieszka w Europie.


Spotkanie odbędzie się 28 października o godz. 16:00 on-line na platformie Zoom: DOSTĘP TUTAJ

Meeting ID: 993 8981 6584
Passcode: u3EVE5


Więcej informacji dostępnych w WYDARZENIU


Pozdrawiamy
Zarząd Sekcji Socjologii Płci PTS

Published Date: 20.10.2020
Published by: Olga Maciejewska