Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej zbiórce Akcja SOS-Uczelnie Schroniskom dla bezdomnych zwierząt na terenie Małopolski, która odbędzie się w dniach 23 listopada - 20 grudnia 2020 r.

Przez trzynaście lat naszej działalności zbieraliśmy karmę, koce, akcesoria oraz datki finansowe, za które wolontariusze zakupili, między innymi, urządzenie do rehabilitacji zwierząt, akcesoria chirurgiczne, środki przeciwpchelne, specjalistyczne karmy. Wolontariusze, a także harcerze szyli własnoręcznie swetry dla psów przebywających w boksach w okresie zimowym. Nasze wspólne wieloletnie starania stanowiły istotne wsparcie dla schronisk i poprawiały byt przebywających tam zwierząt, a także pełniły rolę edukacyjną uwrażliwiając na potrzeby najsłabszych.

W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, Akcja SOS nie może działać w takiej formie, jak dotychczas. Ograniczone zostało przemieszczanie się osób w placówkach naukowych, schroniska nie mogą przyjmować używanych koców i ograniczają wizyty wolontariuszy. Równocześnie zawieszone zostały koncerty charytatywne dla zwierząt oraz zbiórki karmy w szkołach. Z tego powodu działalność Akcji SOS w tym roku wydaje się tym bardziej nieodzowna.

Tegoroczna 14 edycja Akcji SOS-Uczelnie Schroniskom zostanie przeprowadzona w formie internetowej. Za pośrednictwem zrzutka.pl (link do zbiórki) będziemy zbierali środki finansowe, za które zakupimy to, czego będzie brakowało w schroniskach. Ponadto, planujemy zorganizować wydarzenia towarzyszące, jak licytacje i szkolenia, a datki za uczestnictwo w tych wydarzeniach będzie można przekazać także na zrzutka.pl. Wszyscy wolontariusze i koordynatorzy Akcji SOS działają całkowicie charytatywnie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.akcjasos.org oraz na Facebooku.


Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy o Państwa obecność w tegorocznej edycji!


W imieniu Organizatorów Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom, 

dr Sylwia Orzechowska
oraz
Centrum Promocji i Komunikacji UJ

Published Date: 25.11.2020
Published by: Olga Maciejewska