Projekt Klimat - Poradnik ekologicznego konsumenta studenta

Szanowni Państwo,

żyjemy w dobie kryzysu klimatyczno - ekologicznego, dlatego każda inicjatywa ekologiczna jest cenna i może przyczynić się do poprawy sytuacji. W ubiegłym roku akademickim w ramach kursu Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna studentki i studenci Instytutu Socjologii UJ i innych kierunków w Uniwersytecie Jagiellońskim, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin naukowych, którą wykorzystali przy tworzeniu projektów ekologicznych.


Studentki i studenci socjologii: Karolina Drozdowicz, Mikołaj Jabłoński, Karolina Mardausz, Julia Michcik, Anna Rapacz, Justyna Wysowska, stworzyli nietuzinkowy PORADNIK skierowany do każdego i każdej z nas. Na kilkudziesięciu stronach w przystępny sposób poruszyli kwestie:

  • co robić, aby mniej szkodzić środowisku,
  • jak zminimalizować konsumpcję,
  • jakich wyborów dokonywać, aby chronić planetę,
  • co kupować, co jeść, w co się ubierać.Wskazówki zawarte w poradniku są łatwe do zastosowania w codziennym życiu, nie obciążają portfela, a co najważniejsze: przyczyniają się do polepszenia sytuacji naszego wspólnego domu – Ziemi.

Wierzymy, że zaangażowanie oraz ogrom pracy, jaki autorzy i autorki włożyli w powstanie poradnika, nie pójdzie na marne i będzie początkiem zmian w Waszym i naszym – wspólnym – życiu.

Zachęcamy do przeczytania i działania!


Jeśli chcesz się podzielić jakimś komentarzem, napisz na adres: projekt.klimat.uj@gmail.com

Czekamy na każdą wiadomość!

Published Date: 04.12.2020
Published by: Olga Maciejewska