Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Instytutu Socjologii UJ

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która odbędzie się we wtorek, 4 października 2022 roku o godzinie 11:00 w Auli Collegium Novum.
 

Wykład Inauguracyjny pt. Krakowsko-zakopiańskie światy twórcy nowoczesnej antropologii. W stulecie publikacji „Argonautów zachodniego Pacyfiku” Bronisława Malinowskiego wygłosi Profesor Grażyna Kubica-Heller.


Abstrakt wystąpienia:

Pierwsza monografia terenowa Bronisława Malinowskiego, w której relacjonował swoje przełomowe badania na Wyspach Trobrianda na Nowej Gwinei, czyli „The Argonauts of the Western Pacific”, stała się rewolucyjnym dziełem w dziejach antropologii społecznej. Stulecie jej publikacji - obchodzone na całym świecie - jest pretekstem do dyskusji nad dziedzictwem Bronisława Malinowskiego we współczesnej nauce, a także nad biografią samego badacza, który zrewolucjonizował dyscyplinę, ale był także postacią kontrowersyjną. Warto przyjrzeć się kulturowym kontekstom, z których wyrósł i którym poświęcił auto-etnograficzną refleksję.


Podczas Uroczystości odbędzie się symboliczne pożegnanie pracowniczek i pracwoników Instytutu Socjologii UJ, którzy w mijającym roku akademickim przeszli na emeryturę.
 

Uprzejmie informujemy także, że decyzją Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ dr. hab. Jacka Nowaka, prof. UJ, w dniu 4 października br. w godzinach 11:00 – 13:00 ogłoszone zostały godziny dziekańskie. W tym czasie nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne.
 

Zapraszamy serdecznie do udziału w Inauguracji!