Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Announcements

Zaproszenie do udziału w konferencji "Dziecko - cyfrowy tubylec w szkole"

08.11.2022
Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt zaprosić do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej online z cyklu DZIECKO - CYFROWY TUBYLEC W SZKOLE. PROBLEMY I WYZWANIA, która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2022 roku w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Poprzednie edycje konferencji poświęcone były uczniowi i nauczycielowi w szkolnym i pozaszkolnym środowisku cyfrowym, a także cyfrowości w kontekstach akademickich. Temat przewodni najbliższego spotkania brzmi "Cyfrowy tubylec w przestrzeni edukacyjnej - nowe otwarcia".
Read More o Zaproszenie do udziału w konferencji "Dziecko - cyfrowy tubylec w szkole"

Grant ERC Abortion Figurations - rekrutacja

04.11.2022
Szanowni Państwo, aktualnie prowadzona jest rekrutacja na trzy stanowiska w projekcie ERC Abortion Figurations. Using Human Rights to Change Abortion Law: Involvement Patterns and Argumentative Architectures in the Global Figurations of Human Rights, kierowanego przez prof. Martę Bucholc jedno stanowisko typu post-doc: https://ws.uw.edu.pl/konkurs-na-stanowisko-typu-post-doc-w-grancie-erc/ dwa stanowiska typu PhD student: https://ws.uw.edu.pl/konkurs-na-stanowisko-typu-ph-d-student-w-grancie-erc/ Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada 2022 roku.
Read More o Grant ERC Abortion Figurations - rekrutacja

Czwartek z Socjologią Historyczną - 10 listopada 2022 r.

04.11.2022
CZWARTKI Z SOCJOLOGIĄ HISTORYCZNĄ W imieniu Przewodniczącego Sekcji Socjologii Historycznej PTS dr. Borysa Cymbrowskiego i zespołu Czwartków serdecznie zapraszamy na seminarium, na którym MARCIN FRYBES (CC) wygłosi wystąpienie zatytułowane AMERYKAŃSCY I FRANCUSCY PRZYJACIELE SOLIDARNOŚCI. Komentować będzie: PATRYK PLESKOT (IPN). Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w sali 3.012 Ośrodka Kultury Francuskiej UW, ul. Dobra 55 w Warszawie. Możliwe będzie uczestnictwo zdalne na platformie Zoom. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy z Nicolasem Maslowskim (n.maslowski@uw.edu.pl) lub Jarosławem Kiliasem (j.kilias@uw.edu.pl) do 10 listopada 2022 r. do godz. 14:00. Łącza wyślemy drogą mailową.
Read More o Czwartek z Socjologią Historyczną - 10 listopada 2022 r.

Zaproszenie na IX Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

20.10.2022
Szanowni Państwo zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości udziału w IX Polskim Kongresem Przedsiębiorczości 2022, który rozpocznie się 14 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Udział w kongresie dla studentów, doktorantów i pracowników UJ jest bezpłatny! Szczegółowe informacje na temat Kongresu dostępne są na STRONIE
Read More o Zaproszenie na IX Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Konkurs Teaching Slam – finał

18.10.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na finał konkursu Teaching Slam – forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej, który odbędzie się 24 października 2022 r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej. Każdy z Państwa może dołączyć do finałowej publiczności rejestrując się poprzez FORMULARZ Celem Konkursu jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez promocję nowatorskich rozwiązań stosowanych w pracy nauczycieli(ek) akademickich i doktorantów(ek) Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z uczestników Konkursu będzie dr hab. Hubert Kaszyński, prof UJ z Instytutu Socjologii UJ!
Read More o Konkurs Teaching Slam – finał