Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Announcements

Konferencja: Akredytacja i zapewnianie jakości kształcenia

18.10.2022
12. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wokół akredytacji i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w 12. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. Wokół akredytacji i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2022 r. w FORMIE ZDALNEJ. Zgłoszenie udziału należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: info@fundacja-edukacja.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona! W roli prelegentów wystąpią wybitni eksperci - praktycy, zajmujący się problematyką jakości kształcenia, akredytacji uczelni i ewaluacji procesów dydaktycznych, którzy swoje doświadczenie zawodowe zdobywali m.in. w ramach pracy w instytucjach akredytacyjnych. Wśród prelegentów m.in. prof. Bogusław Śliwerski, prof. Marek Jabłoński i prof. Małgorzata Sekułowicz.
Read More o Konferencja: Akredytacja i zapewnianie jakości kształcenia

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu socjologii sportu

17.10.2022
Sekcja Socjologii Sportu Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza do udziału w V Edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z subdyscypliny. Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace licencjackie i magisterskie obronione między 1.10.2021 roku a 30.09.2022 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2022 roku. Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU Szczegółowych informacji udziela: dr Natalia Organista – Przewodnicząca Jury Konkursu w 2022 roku (natalia.organista@awf.edu.pl)
Read More o Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu socjologii sportu

CLEAR Global/Translators without Borders: zaproszenie do udziału w badaniach fokusownych

10.10.2022
Organizacja pozarządowa CLEAR Global/Translators without Borders, która zajmuje się między innymi terminologią i tłumaczeniami w sektorze humanitarnym, poszukuje osób do uczestnictwa w dwóch grupach dyskusyjnych. PIERWSZE SPOTKANIE Tematem dyskusji będzie 20 najbardziej problematycznych terminów, które są częścią stworzonego przez CLEAR Global słowniczka zawierającego terminologię dotyczącą ochrony przed wykorzystywaniem seksualnym. Celem dyskusji jest sprawdzenie, czy słownictwo zawarte w glosariuszu jest zrozumiałe i stosownie przetłumaczone. Słowniczek ma pomóc osobom pracującym w sektorze humanitarnym w Polsce w komunikacji z organizacjami międzynarodowymi oraz w lepszym zrozumieniu niektórych zwrotów i terminów specyficznych dla dużych akcji humanitarnych.
Read More o CLEAR Global/Translators without Borders: zaproszenie do udziału w badaniach fokusownych

Forum Młodych Socjologów

10.10.2022
Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza wszystkich młodych socjologów (zwłaszcza doktorantów i studentów socjologii) do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, która będzie okazją do przedstawienia swoich: przemyśleń teoretycznych, koncepcji planowanych badań lub ich wyników – w życzliwej atmosferze naukowej, która będzie sprzyjać wymianie poglądów i uzyskiwaniu konstruktywnej informacji zwrotnej oraz nabywaniu doświadczeń w prowadzeniu prezentacji naukowych. Zapraszamy do udziału w konferencji studentów, doktorantów oraz młodych doktorów ze wszystkich ośrodków akademickich. Konferencja odbędzie się w Pałacu Staszica w Warszawie, w dniach 25–26 listopada 2022 r. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY!
Read More o Forum Młodych Socjologów

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii niepełnosprawności

06.10.2022
Szanowni Państwo, Sekcja Socjologii Niepełnosprawności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii niepełnosprawności. Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace dyplomowe obronione w bieżącym roku (roku ogłoszenia konkursu). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia br. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres: sekcjasnpts@gmail.com Szczegóły regulaminu konkursu znajdują się na stronie socjologianiepelnosprawnosci.pl Zapraszamy do aplikowania!
Read More o Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii niepełnosprawności