Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Announcements

Program oszczędnościowy w Uniwersytecie Jagiellońskim

06.10.2022
Szanowni Państwo, Pracowniczki i Pracownicy, Doktorantki i Doktoranci, Studentki i Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, ​ Rektor naszej uczelni, podczas przemówienia inaugurującego bieżący rok akademicki jako główne wyzwanie, z którym przyjdzie nam się mierzyć w najbliższym czasie, wskazał bezprecedensowy wzrost kosztów funkcjonowania uniwersytetu. Wspomniany wzrost dotyczy w zasadzie wszystkich materiałów i usług, jakie nabywamy w celu zapewnienia realizacji podstawowych oraz pomocniczych procesów uczelni, w tym szczególnie energii elektrycznej.
Read More o Program oszczędnościowy w Uniwersytecie Jagiellońskim

Zarządzenia Rektora UJ w sprawie organizacji kształcenia w roku akademickim 2022/2023

05.10.2022
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że na stronach Biuletynu Informacji Publicznej UJ zostały zamieszczone: zarządzenie nr 120 Rektora UJ z dnia 4 października 2022 roku w sprawie zmiany zarządzenia nr 116 Rektora UJ z dnia 23 września 2022 roku w sprawie organizacji kształcenia w roku akademickim 2022/2023 (nie dotyczy Collegium Medicum) zarządzenie nr 121 Rektora UJ z dnia 4 października 2022 roku w sprawie organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 (nie dotyczy Collegium Medicum) zarządzenie nr 122 Rektora UJ z dnia 4 października 2022 roku w sprawie zmiany zarządzenia nr 114 Rektora UJ z dnia 8 października 2021 roku w sprawie organizacji roku akademickiego 2022/2023
Read More o Zarządzenia Rektora UJ w sprawie organizacji kształcenia w roku akademickim 2022/2023

Zaproszenie na spotkanie naukowe 'Copyright wars' w polskim wydaniu

05.10.2022
Tytuł: ‘Copyright wars’ w polskim wydaniu Opis: O co chodziło w protestach przeciwko ACTA i ‘ACTA2’? Czym jest copyright trolling? Na czym polegają ‘copyright wars’ i jakie mają one znaczenie dla polskiego społeczeństwa? Na te oraz na wiele innych pytań udzieli odpowiedzi nasza absolwentka oraz realizatorka projektu badawczego ‘Społeczny konflikt o prawa własności intelektualnej na przykładzie polskich dyskursów na temat prawa autorskiego’. W trakcie swojego wystąpienia mgr Ewa Radomska zaprezentuje wyniki kilkuletnich badań poświęconych polskim dyskursom dotyczącym prawa autorskiego. Przyjmując perspektywę interdyscyplinarną i odwołując się do różnych teorii z obszaru nauk społecznych, prelegenta dokona charakterystyki konfliktu leżącego u podłoża dyskursów prawnoautorskich.
Read More o Zaproszenie na spotkanie naukowe 'Copyright wars' w polskim wydaniu

Małopolska Noc Naukowców 2022

27.09.2022
Serdecznie zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim, która zgodnie z tradycją odbywa się w ostatni piątek tego miesiąca, czyli 30 września. Na wszystkich zainteresowanych czeka ponad 80 naukowych wydarzeń w różnych jednostkach UJ. Fascynujące prezentacje, spektakularne pokazy i eksperymenty, inspirujące wykłady oraz ciekawe warsztaty to tylko część naszych propozycji. Jeżeli więc macie ochotę posłuchać wszechświata, pobawić się piorunami w mikrofali, zobaczyć symulację erupcji wulkanu i giełdy papierów wartościowych, zerknąć do największego w tej części Europy synchrotronu rozpędzającego cząstki do ogromnych prędkości albo poszukać ucieczki w naukowym escape roomie, to śmiało wpadajcie na nasze wydarzenie!
Read More o Małopolska Noc Naukowców 2022

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Instytutu Socjologii UJ

26.09.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która odbędzie się we wtorek, 4 października 2022 roku o godzinie 11:00 w Auli Collegium Novum. Wykład Inauguracyjny pt. Krakowsko-zakopiańskie światy twórcy nowoczesnej antropologii. W stulecie publikacji „Argonautów zachodniego Pacyfiku” Bronisława Malinowskiego wygłosi Profesor Grażyna Kubica-Heller. Podczas Uroczystości odbędzie się symboliczne pożegnanie pracowniczek Instytutu Socjologii UJ, które w mijającym roku akademickim przechodzą na emeryturę. Uprzejmie informujemy także, że decyzją Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ dr. hab. Jacka Nowaka, prof. UJ, w dniu 4 października br. w godzinach 11:00 – 13:00 ogłoszone zostały godziny dziekańskie. W tym czasie nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne. Zapraszamy serdecznie do udziału w Inauguracji!
Read More o Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Instytutu Socjologii UJ