Drodzy Absolwenci i Absolwentki Instytutu Socjologii UJ,


Instytut Socjologii to wspólnota doświadczeń, przeżyć i wspomnień, a nie tylko mury i przepisy. To coś, co łączy nas wszystkich. Dlatego postanowiliśmy na oficjalnej stronie naszego Instytutu utworzyć stronę Absolwentów. Wzorem wielu uczelni, wydziałów i kierunków chcemy nie tylko ocalić od zapomnienia historię niepisaną tej instytucji, choć historię pamiętaną i przeżywaną. Mamy także zamiar, poprzez tę interaktywną formę, wspierać nawiązywanie kontaktów pomiędzy absolwentami, zbierać informacje o ludziach, których los zetknął z naszą jednostką oraz wzmacniać poczucie dumy i więzi z Instytutem.

Chcielibyśmy, byście podzielili się wiedzą na temat tego, gdzie pracujecie i co robicie w chwili obecnej. Napiszcie, jak Instytut Socjologii i umiejętności w nim zdobyte wpłynęły na Wasze szanse i możliwości zawodowe. Czy pozwoliły Wam zmienić świat? Opiszcie wspomnienia z czasów studenckich, sylwetki kolegów, wykładowców, ciekawe zdarzenia, sytuacje, panującą podczas studiów atmosferę. Jeśli chcecie podzielić się informacją o kimś, kto już odszedł – ocalicie w ten sposób fragment naszej zbiorowej pamięci.

Wasze historie zamieścimy na stronie. Być może staną się inspiracją dla obecnych studentów. A może pomogą Waszym koleżankom i kolegom odświeżyć zacierające się wspomnienia?

Nie mamy zamiaru narzucać formy i treści przesyłanym historiom. Mamy jedynie prośbę, aby nie przekraczały 500 słów. Jeśli uznacie za stosowne udostępnić swój e-mail oraz podstawowe informacje zawodowe czy osobiste – powitamy to z radością, jeśli nie – uszanujemy Waszą prywatność.

Biogramy, historie, wspomnienia kierujcie na adres: o.maciejewska@uj.edu.pl.

Dyrekcja Instytutu Socjologii UJ


Zachęcamy do zapoznania się z Informacja dotyczącą przetwarzania danych osobowych


Wywiady z naszymi absolwentami i absolwentkami publikujemy w zakładce Portrety.