Konferencja "Po co Polakom dziedzictwo?"

W dniu 4 grudnia 2017 r. w Collegium Maius odbyła się konferencja "Po co Polakom dziedzictwo?", zorganizowana przez IS UJ we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa w ramach podpisanego porozumienia o współpracy.

Inspiracją dla konferencji było wydanie przez IS UJ i NID pierwszego tomu "Polacy wobec dziedzictwa. Raport z badań społecznych" w ramach serii wydawniczej "Dziedzictwo kulturowe w badaniach". Prelegentami ze strony IS UJ byli: dr hab. Małgorzata Bogunia-Borowska (wykład gościnny) oraz dr hab. Piotr Nowak, mgr Adam Dąbrowski, mgr Konrad Stępnik (prezentacja wyników badań). Konferencja zgromadziła ponad 50 uczestników, reprezentantów środowiska akademickiego (UJ, SGH, UEK, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Łódzki, AWF w Krakowie), instytucji samorządowych i rządowych oraz NGO.

Podczas konferencji zebraliśmy wiele cennych głosów na temat kierunków badań dziedzictwa kulturowego oraz metodologicznych problemów badania tego zagadnienia, co niewątpliwie przełoży się na dalszą pracę nad wspólnymi badaniami i publikacjami IS UJ i NID. ​

Data publikacji: 08.12.2017
Osoba publikująca: Anna Szwed