Religia a wyzwania współczesności z perspektywy nauk społecznych - konferencja PTS

W dniach 17-19 listopada w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa Sekcji Socjologii Religii Polskiego Towarzystwa Socjologicznego "Religia a wyzwania współczesności z perspektywy nauk społecznych".

Konferencja będzie okazją do dyskusji na temat przemian funkcji religii w obliczu dynamicznych zmian zachodzących w społeczeństwach europejskich.
Jak zmienia się rozumienie religii w dyskursie socjologicznym? Jaką rolę odgrywa religia w konfliktach współczesnego świata? Jakie jest miejsce instytucji religijnych w procesie integracji migrantów i migrantek? Jakie jest aktualne oblicze religii w Polsce? – to tylko niektóre pytania, na które poszukamy odpowiedzi podczas trzydniowego spotkania w Krakowie.

Tłem dyskusji będą wydarzenia, które miały miejsce w Polsce i w Europie w ostatnim okresie m.in. konflikt na Ukrainie, Światowe Dni Młodzieży oraz ruchy migracyjne i uchodźcze.

Konferencja organizowana jest przez trzy ośrodki akademickie: Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (obrady 17.11.2016), Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej (obrady 18.11.2016), Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego (obrady 19.11.2016) i jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły pod adresem strony internetowej PTS.

Data opublikowania: 12.11.2016
Osoba publikująca: Wit Hubert