Instytut Socjologii UJ na 11th European Conference for Social Work Research

W dniach od 6 do 8 kwietnia 2022 roku Amsterdam University of Applied Sciences był stolicą europejskich badań w zakresie pracy socjalnej. Ponad 560 osób reprezentujących European Social Work Research Association w bezpośrednim kontakcie dyskutowało nad wynikami międzynarodowych studiów badawczych. 11th European Conference for Social Work Research odbyła się pod hasłem Enhancing and sustaining social inclusion through social work research.

W tej grupie nie zabrakło przedstawiciela Instytutu Socjologii UJ! Profesor Hubert Kaszyński wraz z koleżankami i kolegami z kilku ośrodków badań i edukacji w obszarze pracy socjalnej przedstawił publikację z roku 2022 zatytułowaną Involving Service Users in Social Work Education, Research and Policy: A Comparative European Analysis. Ten wynik czteroletniej miedzynarodowej współpracy, zawiera m.in. tekst przygotowany przez Profesora Kaszyńskiego i mgr Olgę Maciejewską z IS UJ pt. Involving students with mental health experience in social work education.

Polecamy lekturę artykułu i całej publikacji!

Podczas spotkania zapowiedziano, że 12th European Conference for Social Work Research odbędzie się w kwietniu 2023 w Mediolanie. Z pewnością nie zabraknie tam przedstawicieli i przedstawicielek Instytutu Socjologii UJ!