Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności

List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem COVID-19 na ostatnim kolegium rektorsko-dziekańskim podjąłem decyzję o zmianie trybu pracy Uczelni od 21 stycznia do końca semestru zimowego. Państwo Dziekani i Kierownicy jednostek prowadzących zajęcia dydaktyczne otrzymali uprawnienia do przeniesienia zajęć realizowanych dotychczas w bezpośrednim kontakcie w zdalny tryb pracy, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dopuszcza się prowadzenie w trybie kontaktowym zajęć wymagających infrastruktury badawczej i laboratoryjnej lub kształtujących umiejętności praktyczne, a także koniecznych badań w ramach przygotowania sprawdzianów semestralnych, prac dyplomowych. Każdorazowo decyzja o wyborze trybu pracy musi uwzględniać specyfikę kierunku kształcenia.
więcej o List Rektora do Wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego
aktualności studenci

Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”

Zapraszamy do udziału w konkursie na stanowisko stypendysty.tki w projekcie Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego, realizowanym na Wydziale Filozoficznym UJ i finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (OPUS 21); kierowniczka projektu: dr hab. Marta Smagacz-Poziemska, prof. UJ. Okres stypendium: 1.03.2022 r. – 30.09.2022 r. Konkurs, jego rozstrzygnięcie oraz zatrudnienie stypendysty.tki odbędzie się zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki – patrz: uchwala25_2019-zal1.pdf (ncn.gov.pl).
więcej o Ogłoszenie o konkursach na stanowiska stypendysty/stypendystki w ramach projektu pt. „Normalność w warunkach niepewności. Perspektywa prakseologiczna w badaniach (re)produkcji 'normalnego' życia miejskiego”
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19

Informujemy, że zgodnie z treścią Komunikatu Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z 21 stycznia 2022 r. w sprawie: zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19, od dnia 24 do 28 stycznia 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym. Organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem, z możliwością przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.
więcej o Komunikat w sprawie zmiany trybu kształcenia na Wydziale Filozoficznym UJ w związku z sytuacją pandemiczną Covid-19
aktualności

Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS

Szanowni Państwo, przekazujemy werdykt Jury konkursu Sekcji Antropologii Społecznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego na najlepsze badanie antropologiczne roku 2021 (monografia). Z ogromną przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w konkursie otrzymała monografia dr Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zmiany w systemach żywnościowych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzasadnienie Jury: Monografia Ewy Kopczyńskiej pt. Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zm
więcej o Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS
aktualności studenci doktoranci pracownicy

FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 25 stycznia 2022 roku w godzinach 13:30 - 14:30, on-line na platformie MsTeams link do spotkania kod zespołu Forum IS UJ: b6tn868 Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr Agaty Dziuban i dr Justyny Struzik, pt. HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce. W latach 2016 - 2019 dr Dziuban i dr Struzik prowadziły badania nad historiami polityk i aktywizmu HIV/AIDS w Polsce i Europie w ramach projektu EUROPACH: Disentangling European HIV/AIDS Policies. Activism, Citizenship and Health. Zapowiedź wystąpienia: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce Trwająca od blisko dwóch lat pandemia koronowirusa oraz społeczne, polityczne i ekonomiczne odpowiedzi na nią (rozmaite narzędzia zdrowia publicznego, prawo i oddolne mobilizacje obywatelek i obywateli), prowokują szersze spojrzenie na dziejące się epidemie i sposoby ich przeżywania. W ramach kolej
więcej o FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"

Szanowni Państwo, mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Big Data pozwala na zachłyśnięcie się dawniej niedostępną skalą danych o zachowaniach ludzkich. Można mówić wręcz o „datyfikacji” nauk społecznych. Jednakże powoduje ona także natłok wniosków z przypadkowych korelacji, brak kontekstualizacji wyników, a także płytkie interpretacje.
więcej o Zaproszenie na wykład Profesora Dariusza Jemielniaka pt. "Thick Big Data. O nowoczesnym podejściu do metod badań społecznych"
aktualności

Świąteczne życzenia

Na nadchodzący świąteczno-noworoczny czas życzymy Państwu zdrowia, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków, radości oraz wielu pięknych chwil w gronie Bliskich. Niech Nowy 2022 rok przyniesie nam wszystkim szczęście i spełnienie marzeń oraz pozwoli z powodzeniem realizować wszelkie plany i zamierzenia!
więcej o Świąteczne życzenia
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie pt. Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu Otwarte Wykłady Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej Krakowskie szkice do obrazu polskiej pracy socjalnej Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania 12 stycznia 2022 roku godz. 10.00 - 13.00 w formule on-line na platformie ZOOM (link do spotkania) Współorganizatorzy: Zakład Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii UJ Katedra Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej Instytut Socjologii i Pracy Socjalnej UPJPII Zakład Polityki Społecznej Instytutu Nauk Socjologicznych UR
więcej o Zaproszenie na spotkanie pt. Superwizja w zawodach wsparcia społecznego - zastosowanie, potrzeby i oczekiwania
aktualności studenci doktoranci pracownicy praca socjalna - aktualnosci

FORUM IS UJ: Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie w ramach FORUM IS UJ, które odbędzie się 14 grudnia 2021 roku w godzinach 13:30-14:30, w sali Kominkowej Instytutu Socjologii UJ (czytelnia Biblioteki) oraz on-line na platformie MsTeams. Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia dr. hab. Huberta Kaszyńskiego, prof. UJ, zatytułowanego Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkanie będzie transmitowane on-line na platformie MsTeams - kanał Forum IS UJ kod dostępu: b6tn868 link do spotkania w MsTeams
więcej o FORUM IS UJ: Kliniczna socjologia i praca socjalna w świetle edukacji aksjologicznej
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na Socjochoinkę 2021

Szanowni Państwo, Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie Państwa zaprasza do udziału w tegorocznej Socjochoince! Tym razem przyjmie ona formę nie tylko stacjonarną, ale też zdalną. W Instytucie spotkamy się pod salą 79 dnia 8.12.2021 r. w godzinach 11:30 - 16:15. Czekać tam będzie na Państwa nasza choinka, jak i skrzyneczka pocztowa na Państwa życzenia świąteczne. W formie zdalnej od 8.12.2021 r. od godziny 11:30 pojawi się możliwość wysłania życzeń. Na STRONIE znajdą Państwo link do formularza. Będzie on aktywny do dnia 20.12.2021 r. do godziny 23:59. Dnia 22.12.2021 r. o godz. 20:00 na tej samej stronie pojawią się wszystkie
więcej o Zaproszenie na Socjochoinkę 2021