"Nie zapominajmy o Afganistanie"

27.11.2014
W ramach cyklu wydarzeń pod hasłem „Nie Zapominajmy o Afganistanie" zapraszamy na spotkanie z Anną Minkiewicz, specjalistką ds. rolnictwa tropikalnego, pracowniczką organizacji pozarządowych w Afganistanie. Spotkanie pt. "Afganistan: bilans pomocy 2001 - 2014. I co dalej?" odbędzie się 1 grudnia o godz. 13.30 w s. 61.
więcej o "Nie zapominajmy o Afganistanie"

"Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów"

27.11.2014
W ramach cyklu „SOCJOLOGIA W CENTRUM" zapraszamy na spotkanie pt.: "Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów", które odbędzie się 4 grudnia (czwartek) o godz. 18.00, w Sali Kominkowej
więcej o "Niemoralne społeczeństwo? Społeczny kontekst ewolucji światowych finansów"

Kolekcja zdjęć

25.11.2014
Polecamy Państwa uwadze kolekcję najnowszych zdjęć prof. Piotra Sztompki, która znajduje się na stronie: http://img.gg/c4sV92c (wersja slideshow). Od 12-16 listopada Profesor Piotr Sztompka fotografował jesienną Wenecję. Przypominamy, że do zainteresowań naukowych prof. Sztompki należy socjologia wizualna oraz że Pan Profesor jest zapalonym fotografem, czego dowodem chociażby ostatnia wystawa zdjęć "Migawki z kolorowego świata".
więcej o Kolekcja zdjęć

Seminarium "W poszukiwaniu dobrych praktyk"

17.11.2014
W ramach seminarium "W poszukiwaniu dobrych praktyk" zapraszamy na spotkanie z mgr Piotrem Biernackim. Spotkanie odbędzie się 24 listopada, poniedziałek, o godz. 17.30, sala 55. Piotr Biernacki - socjolog, pracownik socjalny, terapeuta społeczności, psychoterapeuta grupowy. Od 2002 pracuje jako terapeuta społeczności i pracownik socjalny w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego
więcej o Seminarium "W poszukiwaniu dobrych praktyk"

Debata o rewitalizacji Podgórza

01.07.2015
Dnia 13 listopada w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbyła się współorganizowana przez Instytut Socjologii debata na temat rewitalizacji Podgórza oraz roli mieszkańców w tym procesie. Punktem wyjścia do dyskusji był raport z badań przygotowany przez studentki i studentów socjologii w ramach obozu naukowego w Podgórzu.
więcej o Debata o rewitalizacji Podgórza

Nowe książki

06.11.2014
Z przyjemnością informujemy, że ukazały się kolejne dwie książki naszych pracowników/czek. Nakładem wydawnictwa Scholar opublikowana została "Socjologia muzyki", autorstwa dr Barbary Jabłońskiej, a w Wydawnictwie WUJ ukazała się książka dr. Piotra Prokopowicza "Kultura organizacji a znaczenie pracy. Etnograficzne studium władzy, działania i partycypacji w amerykańskiej kooperatywie pracowniczej". Informacje o publikacjach dostępne są na naszej stronie
więcej o Nowe książki

Otwarte zebranie Zakładu Socjologii Struktur Społecznych

05.11.2014
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 20 listopada 2014 r. (czwartek) o godz. 14:30, pok. 56. W trakcie zebrania referat pt. "Reakcja na wielokrotnie wykluczenie. Mobilizacja kobiet indiańskich w Kanadzie w latach 1968-1985" wygłosi mgr Izabela Nawrot-Adamczyk.
więcej o Otwarte zebranie Zakładu Socjologii Struktur Społecznych

Jubileusz prof. Krzysztofa Frysztackiego

03.11.2014
18 października 2014 roku odbył się Jubileusz Profesora Krzysztofa Frysztackiego. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor Instytutu Socjologii UJ, Prorektor UJ ds. rozwoju - prof. dr hab. Maria Flis, współpracownicy, koledzy, koleżanki z Instytutu Socjologii i różnych ośrodków akademickich w Polsce, a także rodzina Jubilata. W trakcie spotkania, które rozpoczęło się tramwajową wycieczką po Krakowie, wręczona została pamiątkowa księga jubileuszowa.
więcej o Jubileusz prof. Krzysztofa Frysztackiego

Debata o Podgórzu

05.11.2014
Zapraszamy do udziału we współorganizowanej przez IS UJ debacie na temat Podgórza. Będzie ona dotyczyła wyzwań rewitalizacji - potrzeby i zakresu współpracy mieszkańców w procesie planowania i wdrażania rozwiązań. Debata odbędzie się 13 listopada 2014 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym