Prof. Patrick Mooney w IS UJ

27.10.2014
19 października 2014 r. prof. Patrick Mooney z University of Kentucky zakończył swój ponad miesięczny pobyt w naszym Instytucie. W czwartek, 16 października prof. Mooney wygłosił wykład pt. „Local Governance of a Field in Transition: The Food Policy Council Movement in North America"
więcej o Prof. Patrick Mooney w IS UJ

Prof. Sztompka na Kongresie PTBRiO

20.10.2014
W dniu 16 października Profesor Piotr Sztompka wygłosił wykład wprowadzający pt. "O modernizacji sceptycznie" na XV Kongresie Badaczy Rynku i Opinii w Warszawie. W dyskusji panelowej po wykladzie udzial wzięli: Jan Krzysztof Bielecki (b. Premier R.P.), Redaktorzy Jacek Żakowski (Polityka) i Wojciech Orliński (Gazeta Wyborcza) oraz Profesorowie Wojciech Celary (Politechnika Poznańska) i Andrzej Leder (UW).
więcej o Prof. Sztompka na Kongresie PTBRiO

Od warsztatów do porozumienia uczelni

20.10.2014
W poniedziałek, 13 października 2014 roku Rektorzy trzech krakowskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki Krakowskiej uroczyście podpisali porozumienie o współpracy. Porozumienie jest pokłosiem dotychczasowej współpracy Instytutu Socjologii UJ, Wydziału Architektury Wnętrz ASP oraz Wydziału Architektury PK.
więcej o Od warsztatów do porozumienia uczelni

Solidarni z pracownicami fabryk odzieżowych z Kambodży

10.10.2014
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Polska Zielona Sieć oraz Clean Clothes Polska zapraszają na spotkanie z pracownicą fabryki odzieżowej oraz działaczką związku zawodowego C.CAWDU z Kambodży, które opowiedzą o ciężkiej sytuacji pracownic fabryk odzieżowych w tym kraju. Spotkanie odbędzie się 16.10.2014 (czwartek) o godz. 11:30 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, sala 79.
więcej o Solidarni z pracownicami fabryk odzieżowych z Kambodży

Wykład prof. Patricka Mooney'a

06.10.2014
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 16 października (czwartek) 2014 o godz. 14:30, pok. 56. W trakcie zebrania referat (w języku angielskim) pt. Local Governance of a Field in Transition: The Food Policy Council Movement in North America wygłosi prof. Patrick H. Mooney. Prof. Mooney jest pracownikiem Uniwersytetu Stanowego Kentucky w Lexington (USA)
więcej o Wykład prof. Patricka Mooney'a

Nowy numer "Kultury Popularnej"

03.10.2014
Zapraszamy do lektury specjalnego wydania czasopisma "Kultura popularna" pod redakcją Michała Gulika i Samuela Nowaka. Najnowsze wydanie poświęcone zostało miejscu studiów kulturowych we współczesnej humanistyce. "Studia kulturowe to współcześnie bardzo nieostry termin, którym zwykło się określać szeroki wachlarz perspektyw i teorii, sytuujących się na pograniczach bardziej ugruntowanych dyscyplin: literaturoznawstwa, socjologii krytycznej, medioznawstwa, niektórych nurtów filozofii
więcej o Nowy numer "Kultury Popularnej"

Medal „Plus Ratio Quam Vis" dla prof. Piotra Sztompki

02.10.2014
Podczas wczorajszej uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/15 na Uniwersytecie Jagiellońskim prof. Piotr Sztompka został uhonorowany medalem „Plus Ratio Quam Vis". Panu Profesorowi przyznano go w uznaniu dokonań naukowych i nieprzeciętnych zasług dla Uczelni i społeczności akademickiej, a także za postawę moralną zgodną z dewizą „Więcej znaczy rozum, niż siła". Laudację na cześć prof. Sztompki wygłosiła Pani Rektor prof. Maria Flis
więcej o Medal „Plus Ratio Quam Vis" dla prof. Piotra Sztompki

Inauguracja roku akademickiego 2014/15

29.09.2014
Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2014/15 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie której powitamy nowych studentów i studentki socjologii oraz pracy socjalnej. Uroczystość odbędzie się 2 października 2014 r. o godz. 13.30 w Auli Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie. Wykład inauguracyjny pt. "Socjologia Auschwitz" wygłosi dr hab., prof. UJ Marek Kucia.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/15

Wystawa fotografii "Migawki z kolorowego świata"

02.10.2014
Od 23 września do 19 października 2014 r. w Collegium Maius przy ul. Jagiellońskiej 15 można oglądać wystawę fotografii prof. Piotra Sztompki pt. "Migawki z kolorowego świata". Wystawę tworzą zdjęcia wykonane przez prof. Piotra Sztompkę w trakcie podróży do Portugalii, Katalonii, Prowansji, na Maltę, do Włoch i Chorwacji
więcej o Wystawa fotografii "Migawki z kolorowego świata"

Małopolska Noc Naukowców na Grodzkiej

21.09.2014
Instytut Socjologii, Instytut Filozofii i Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w grze terenowej „Kalejdoskop". Gra organizowana jest w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców i odbędzie się 26 września 2014 r. w Collegium Broscianum przy ul. Grodzkiej 52. Zapraszamy do gry w godz. 18.00-21.00!
więcej o Małopolska Noc Naukowców na Grodzkiej