Wyniki sortowane według etykiety: doktoranci

Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

10.02.2014
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?", który odbędzie się 6 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Sala Kominkowej (czytelnia IS UJ), ul. Grodzka 52 w Krakowie. Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

Zaproszenie na wernisaż

04.02.2014
Już po raz drugi studenci Instytutu Socjologii UJ wzięli udział w międzybranżowych warsztatach projektowych. Wspólnie z kolegami i koleżankami z Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej oraz Instytutu Filozofii UJ stworzyli projekty miejskiej przestrzeni. Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy tych prac, który odbędzie się 6 lutego 2014 r., czwartek o godzinie 17.15, Dolny Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4
więcej o Zaproszenie na wernisaż

Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

21.01.2014
Zapraszamy na pokaz filmu pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM), który został przygotowany przez studentów i studentki socjologii UJ. Pokaz odbędzie się 29 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, sala wystawowa A. Przez wiele miesięcy badaczki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziły wywiady z osobami z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową.
więcej o Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

Zaproszenie do publikowania na Krytyka.org

20.01.2014
Zapraszamy do publikowania na stronie www.krytyka.org. Krytyka.org to portal publicystyczno-naukowy, od 2006 roku współtworzony przez studentki i studentów socjologii UJ. Obecnie w pracę nad stroną zaangażowane są z osoby z różnych kierunków, środowisk i miast, próbując wspólnie stworzyć przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów
więcej o Zaproszenie do publikowania na Krytyka.org

Rekrutacja: Erasmus+ Studia

16.01.2014
Od 1 do 28 lutego potrwa rekrutacja do programu Erasmus+ Studia na rok akademicki 2014/15. Stypendium Erasmus+ to szansa na spędzenie semestru lub całego roku w jednej z europejskich uczelni (nie tylko w Unii Europejskiej). Instytut Socjologii oferuje ok. 120 miejsc w 50 uczelniach partnerskich – to jedna z najbogatszych ofert na całym Uniwersytecie Jagiellońskim!
więcej o Rekrutacja: Erasmus+ Studia

Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ

17.01.2014
Serdecznie zapraszamy na Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ, które odbędą się w dniach 21-23 stycznia 2014 (wtorek-czwartek). Każdego dnia w godzinach 10.00-13.00 na stoisku w okolicach Sekretariatu na I piętrze IS UJ będzie można uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji na stypendium, porozmawiać ze studentami i studentkami, którzy uczestniczyli w programie Erasmus, oraz zdobyć praktyczne informacje z pierwszej ręki
więcej o Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ

Spotkania wokół książek

12.01.2014
Zakład Antropologii Społecznej zaprasza na otwarte zebranie naukowe w dniu 9 stycznia o godz. 15.00, pok. 53 (IS UJ, ul. Grodzka 52). W trakcie zebrania dr Samuel Nowak przedstawi swoją książkę pt. "Seksualny kapitał", wydaną przez Universitas
więcej o Spotkania wokół książek

12.01.2014
Zapraszamy na otwarte zebranie naukowe, w trakcie którego dr Adam Mielczarek wygłosi referat pt. "Reakcja na działania ruchu społecznego: Neo-związki lat 80. jako forma kontr-mobilizacji". Spotkanie odbędzie się 16 stycznia (czwartek) 2014 r.
więcej o Zaproszenie

Wolny 3 stycznia

20.12.2013
Przypominamy, że dzień 3 stycznia jest wolny od zajęć dydaktycznych.
więcej o Wolny 3 stycznia

20.12.2013
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na publiczną obronę pracy doktorskiej p. mgr Piotra Płucienniczaka w dniu 7 stycznia (wtorek) 2014 r. o godz. 13:00 w Sali im. Władysława Kwaśniewicza (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro).
więcej o Zaproszenie na obronę doktorską: "„Krytyka Polityczna jako ruch Nowej Lewicy. Studium socjologiczne"